Ark Invest zainwestowało w giełdę Coinbase

Znany fundusz Ark Invest postanowił zakupić akcje giełdy kryptowalut Coinbase

Ark Invest to znany amerykański fundusz, który aktywnie angażuje się w rynek kryptowalut, szczególnie w postaci jego przewodniczącej czyli Cathie Wood. Choć na rynku kryptowalut nie mamy teraz dobrego okresu, bowiem afera związana z upadkiem FTX skutecznie zbiła wycenę najpopularniejszych tokenów, na czele z Bitcoinem, który nawet zaliczył w wyniku wspomnianych wydarzeń, nowy dołek tej bessy, to jednak jak widać wielkie instytucje finansowo dalej interesują się mocno nowym perspektywicznym rynkiem, jakim jest w zasadzie cały wschodzący obszar Web 3.0 i wiele jego trendów. Największymi graczami branży kryptowalut, z którymi przeciętny inwestor styka się najczęściej, są oczywiście giełdy. To właśnie jedną z nich zainwestowała ostatnio firma Ark Invest. Mowa tu konkretnie o giełdzie Coinbase.

Akcje Coinbase na celowniku Ark Invest

Cathie Wood odpowiadająca za inwestycje we wspomnianym funduszu stwierdziła niedawno za sprawą e-maila, że zakupiła 78 982 akcje giełdy Coinbase (COIN). Była to pierwsza inwestycja firmy w ten obszar od miesiąca, a pauza była oczywiście wynikiem krachu związanego ze spółkami Sama Bankmana-Frieda. Biorąc pod uwagę cenę zamknięcia sprzed ostatniego weekendu, czyli 40,24 USD za akcję COIN, Ark Invest wydało prawdopodobnie około 3 miliony dolarów na dokonanie transakcji. Warto w tym miejscu wspomnieć, że wycena Coinbase w ostatnim czasie systematycznie spadało, łącznie o około 60% w stosunku do 98 dolarów jeszcze na początku sierpnia tego roku. Ponadto zakup zwiększa udział Ark Invest w jednej z największych giełd kryptowalut do 5,7 miliona akcji. Łącznie ekspozycja całego ETF wzrosła o zaledwie 1,4%.

Zobacz także: Bank of England chce stworzyć portfel dla CBDC

Jaka przyszłość czeka Coinbase?

Dyrektor generalny giełdy, Brian Armstrong powiedział w zeszłym tygodniu, że przychody firmy w tym roku będą co najmniej o 50% mniejsze niż w poprzednim, czego powodem jest gwałtowny spadek cen kryptowalut i efekt domina w całym sektorze. Ten zaś ma być spowodowany upadkiem wielu podmiotów, zarówno dużych jak i małych, w wyniku afery FTX i nie tylko. Nie zmienia to jednak faktu, że wspomniana platforma to jedna z największych giełd krypto jaka obecnie istnieje i posiada szereg klientów. W tej branży nic nie jest natomiast pewne, co w przestrzeni ostatnich miesięcy jest szczególnie widoczne. Pamiętajcie więc, żeby trzymać swoje tokeny tylko i wyłącznie na zewnętrznych portfelach, najlepiej sprzętowych, które dobrze służą jako dodatkowe zabezpieczenie środków.

Podobało się? Sprawdź też

Altcoinark investBlockchaincathie woodCoinbaseGiełda KryptowalutkryptoKryptowalutymarket makertoken giełdowyventure capital
Komentarze (0)
Dodaj komentarz