Sophia | Pierwsze w historii, stokenizowane dzieło sztuki cyfrowej stworzone przez robota

Dynamicznie rozwijający się sektor tokenów niewymienialnych (NFT) doczeka się niebawem kolejnego kamienia milowego w swojej historii. Robot Sophia „wystawi” na aukcję własną grafikę cyfrową NFT.

Zgodnie z treścią dzisiejszego ogłoszenia, NFT humanoidalnego robota Sophia zostanie 23 marca wystawione na aukcji za pośrednictwem platformy Nifty.

NFT Sophii są oparte na pracach Andrei Bonaceto we współpracy z iv Gallery z siedzibą w Los Angeles. Artysta sprawuje bezpośrednią opiekę nad kolekcją.

W ramach aukcji 23 marca w mediach społecznościowych Sophii i Bonaceto zostanie zaprezentowanych wiele dzieł z powstałej kolekcji.

Komentując proces twórczy stojący za interpretacją sztuki Bonaceto przez Sophię, David Hanson, twórca Sophia the Robot, powiedział:

„Wprowadziliśmy prace Andrei do własnych sieci neuronowych Sophii, razem z wieloma jej własnymi obrazami. Sophia stworzyła potężną serię nowych obrazów, które następnie odwzorowała zarówno cyfrowo, jak i pociągnięciami pędzla, które czyniła własnymi dłońmi”.

Sophia „uczy się” w oparciu o zastosowanie sieci neuronowych

Zdaniem Hansona, podczas iteracyjnego procesu tworzenia dzieł sztuki, obrazy Sophii zaczęły nabierać „wyjątkowej osobowości”, która również współgrała ze sztuką Bonaceto.

Przygoda Sophii z NFT oznacza prawdopodobnie poszerzenie umiejętności robota w zakresie kryptowalut. W 2019 roku humanoidalny robot oświadczył, że ​​jest świadomy istnienia kryptowalut, aczkolwiek z nich nie korzysta.

Zgodnie z dzisiejszym komunikatem, nadchodzący drop NFT na Nifty Gateway będzie tylko pierwszym z serii przedsięwzięć Sophii związanych ze sztuką cyfrową. Hanson Robotics i SingularityNET – zdecentralizowana firma AI – będą partnerami w tworzeniu Sophia Collective.

Sektor NFT rośnie w siłę

Sophia Collective to dla Hansona ważny krok w tworzeniu globalnej społeczności na rzecz współpracy open source w dziedzinie sztuki cyfrowej zorientowanej na sztuczną inteligencję.

Popularność NFT nadal rośnie, nawet poza przestrzenią kryptowalut. Do tokenowej manii dołączają sukcesywnie kolejni artyści. Kings of Leon tokenizowali niedawno swój album, zyskując ponad 1,45 miliona dolarów w ciągu pierwszych pięciu dni jego sprzedaży.

Szaleństwo na NFT dochodzi do takiego stopnia, że ​​MoonCats, długo uśpiona seria przedmiotów kolekcjonerskich NFT, została niedawno „wskrzeszona”. Tymczasem mania przyciąga również krytyków, którzy wskazują na ślad węglowy bicia NFT.

Przeczytaj również:

androidBlockchainKryptowalutyNFTrobotTokeny
Komentarze (0)
Dodaj komentarz