Warto obserwować nie tylko rynek nieruchomości mieszkaniowych. Ten segment jest równie ważny. Dlaczego?

Rynek przemysłowo-logistyczny nieco wyhamował, ale magazyny wciąż pozostają najbardziej pożądaną nieruchomością w tym obszarze. Pomimo delikatnych spadków rynek osiągnął poziom, który pozwolił wejść na europejskie podium. Aktualnie zasoby magazynowe przekraczają w Polsce już 30 mln km kw. Dlaczego warto obserwować ten segment nieruchomości?

Nieruchomości magazynowe wciąż na topie

Zwykliśmy obserwować tylko rynek nieruchomości mieszkaniowych. Z obserwacji tego obszaru można z pewnością wyciągnąć sporo wniosków o aktualnej sytuacji i nastrojach na rynku. Jednak równie ważne jest obserwowanie rynku nieruchomości przemysłowo-logistycznych. Obserwacja tego sektora sporo mówi nam o dynamice gospodarki państwa. Kondycja tego segmentu jak się okazuje, pomimo drobnych spadków ma się całkiem nieźle. Najbardziej pożądanymi nieruchomościami pozostają magazyny. Zasoby magazynów przekroczył w Polsce już 30 mln km kw. To w połączeniu z rozwojem infrastruktury logistycznej, pozwoli nam awansować na europejskie podium. Wskoczyliśmy na nie kosztem Holendrów. Dane pokazują również, że inwestorzy są najbardziej aktywni właśnie w segmencie magazynów, gdzie całkowity obrót wyniósł 438 mln euro.

Zobacz też: Stopy procentowe i inflacja mogą nas jeszcze zaskoczyć. Za wcześnie ogłoszono sukces?

Nowe magazyny się budują, a stare mają nowych właścicieli

Sporo, jeśli chodzi o segment nieruchomości magazynowych, dzieje się w ostatnich miesiącach w Gdańsku. W marcu rozpoczęto tam budowę ogromnego parku logistycznego CTPark Gdańsk Port. Kompleks przemysłowo-logistyczny będzie składał się z dwóch budynków, o łącznej powierzchni wynoszącej 117 tys. metrów, przeznaczonej na magazyny. W toku jest budowa pierwszej hali o powierzchni 35 tys. metrów kwadratowych. Jednocześnie inne, istniejące już magazyny, zmieniają właścicieli. W ostatnich dniach GLP Europe wykupił od spółki 7R magazyn 7R City Flex Gdańsk II. Park logistyczny ma wyjątkowo atrakcyjne położenie. Zlokalizowany jest przy obwodnicy centrum Gdańska, w pobliżu autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S7. Magazyn ma łączną powierzchnie 11 tys. metrów kwadratowych. Wszystkie magazyny w obiekcie wynajmują firmy z branży spożywczej i FMCG

Może Cię zainteresować:

magazynyNieruchomościnieruchomości magazynowerynek nieruchomości
Komentarze (0)
Dodaj komentarz