Koniec ery w Lamborghini. Zaprezentowali hybrydę, która… Cię zachwyci

To koniec pewnej ery w motoryzacji. Po pół wieku produkcji samochodów napędzanych wyłącznie silnikami benzynowymi V12, Lamborghini zmienia front. Włoski projektant luksusowych samochodów sportowych zaprezentował swój pierwszy supersamochód z portem ładowania. Jego moc robi jednak gigantyczne wrażenie.

Hybrydowe Lamborghini, które chciałbyś mieć

Lamborghini Revuelto to hybryda typu plug-in i chociaż nadal ma silnik benzynowy V12, ma również trzy silniki elektryczne. Hiszpańska nazwa samochodu tłumaczy się jako „zaszyfrowany”. Według producenta oba systemy mogą wytworzyć łącznie 1001 koni mechanicznych.

Samochód, którego cena nie została jeszcze ujawniona, będzie oferował doznania z jazdy od głośnych i brutalnie dynamicznych po płynne i ciche. W sumie dostępne jest aż trzynaście różnych trybów jazdy. Przy niskiej prędkości z napędem na przednie koła będzie w pełni elektryczny. Agresywna jazda na torze z dużą mocą będzie wykorzystywać całą dostępną moc silnika V12, jak i silników elektrycznych.

Producent samochodów, założony w Sant’Agata Bolognese we Włoszech w 1963 roku, nadal mający tam swoją siedzibę, nie spoczywa na laurach. Wszystko w tym samochodzie jest nowe, w tym silnik gazowy, który został opracowany specjalnie dla tego modelu samochodu.

Dwa dodatkowe silniki elektryczne napędzają każde z przednich kół samochodu, zapewniając napęd na wszystkie z nich. Akumulatory Reveulto można ładować przez wtyczkę, jak samochód elektryczny, zapewniając pewną dozę jazdy wyłącznie na napędzie elektrycznym. Lamborghini nie powiedział jednak, jak długo samochód może jeździć na samym akumulatorze.

Gdy akumulatory nie będą już miały wystarczającej mocy, aby napędzać samochód wyłącznie energią elektryczną, będzie on działał jak standardowa hybryda. To znaczy przełączając się między energią elektryczną i benzynową – lub kombinacją tych dwóch – w razie potrzeby.

Może Cię zainteresować: Rząd USA czołowym posiadaczem bitcoinów na świecie. Skąd je mają?

Elektryczny supersamochód? „To niemożliwe”

Lamborghini nie ogłosiło jeszcze ceny Revuelto, ale wszystkie te nowe hybrydowe modele plug-in będą kosztować znacznie więcej niż ich poprzednicy, powiedział dyrektor generalny Stephan Winkelmann. Ceny Lamborghini Aventador, ostatniego modelu V12 marki, zaczynały się od około pół miliona dolarów.

Powierzchnia zwolniona dzięki umieszczeniu hybrydowych supersamochodów typu plug-in na jednej linii montażowej może zostać wykorzystana do budowy kolejnego nowego modelu Lamborghini. Mowa o w pełni elektrycznym samochodzie, który ma zostać zaprezentowany w 2028 roku. Ten ma być autem czteroosobowym, a nie tradycyjnym supersamochodem.

Biorąc pod uwagę obecną technologię akumulatorów, elektryczny supersamochód Lamborghini po prostu nie jest możliwy. Akumulatory są po prostu zbyt ciężkie, powiedział Winkelmann.

Zobacz też:

LamborghiniRevueltoSamochody elektryczne
Komentarze (0)
Dodaj komentarz