Robert Kiyosaki wróży z kartonów i radzi działać szybko. Dane alternatywne i te klasy aktywów uchronią kapitał przed krachem?

Znany autor i ekspert finansowy Robert Kiyosaki, znany powszechnie ze swojej książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, wydał właśnie w mediach społecznościowych kolejne ostrzeżenie na temat kondycji światowej gospodarki. Autor zarysowuje podobieństwa między historycznymi wydarzeniami hiperinflacyjnymi a obecnym klimatem ekonomicznym w Stanach Zjednoczonych. Obawy Kiyosakiego zostały podsycone ostatnimi wydarzeniami, w tym załamaniem się indeksu Cardboard Box Index, który według niego może wskazywać na zbliżające się widmo możliwej depresji.

Robert Kiyosaki wróży z kartonów

W serii ostatnich postów na platformie X (dawniej Twitter) Kiyosaki ostro skrytykował kompetencje przedstawicieli rządu USA i wezwał czytelników do wyciągnięcia wniosków z przykładów historycznych, w szczególności z hiperinflacji w Niemczech w latach 30. XX w., która pośrednio wyniosła Adolfa Hitlera na szczyty władzy. Inwestor i biznesmen zachęca swoich obserwujących i sympatyków do przygotowywania się na potencjalne rozbujanie gospodarczego okrętu, powołując się na ciekawą metrykę z segmentu tzw. danych alternatywnych.

Enigmatycznie brzmiący wskaźnik „Cardboard Box Index”, wykorzystywany przez niektórych inwestorów do oceny aktywności gospodarczej i zaufania konsumentów, odzwierciedla w rzeczywistości popyt na pudełka kartonowe niezbędne w pakowaniu i wysyłce towarów do odbiorców detalicznych i biznesowych. Kiyosaki interpretuje niedawny spadek tego indeksu jako niepokojącą oznakę potencjalnego spowolnienia gospodarczego lub recesji.

„CARDBOARD BOX INDEX załamuje się. Kupujący przestali robić zakupy. Oznacza to, że globalna gospodarka spowalnia do możliwego kryzysu. Departament Skarbu i Fed wydrukują biliony fałszywych dolarów, aby zasypać dziurę popytową” – ostrzega.

fot. X (Twitter)

Zobacz też: 10 kryptowalut o największej aktywności deweloperskiej w listopadzie. Czy to gemy na nową hossę?

Inwestycje na trudne czasy to złoto, srebro, Bitcoin

Podkreślając powagę sytuacji, Kiyosaki zaleca przezornym zaopatrzenie się w podstawowe produkty, takie jak żywność, broń, złoto i srebro. Podkreślił też, że Bitcoin stanowi potężną barierę obronną przed niepewnością gospodarczą. Jest to któryś z kolei tweet autora „Bogatego ojca…” w którym chwali on największą kryptowalutę za funkcjonowanie jako hedge przed czasami rosnącej niepewności gospodarczej oraz nieodpowiedzialnymi politykami.

Kiyosaki zaznacza, że „cena złota rośnie”, a srebro jest „wciąż tanie poniżej 35 dolarów za uncję”. Przypomina też o nadchodzącym zatwierdzeniu przez amerykańskiego regulatora rynku funduszu giełdowego typu ETF z BTC jako aktywem bazowym, którego zakup poleca ewentualnie w miejsce fizycznych bitcoinów.

Zastrzeżenie: Tekst ma charakter informacyjny i nie stanowi porady inwestycyjnej w świetle prawa.

Może Cię zainteresować:

BitcoinBTCETFKryzysSrebroZłoto
Komentarze (0)
Dodaj komentarz