Kurs bitcoina uwolnił się coraz bardziej zawężających się ram i wzrósł powyżej 9500 USD. Co dalej z wyceną wiodącej kryptowaluty? Czy będzie w stanie zaatakować i z powodzeniem zostawić 10 000 USD daleko w tyle?
W ciągu ostatnich godzin, kurs bitcoina przekroczył poziom 9500 USD. Ten ruch miał miejsce po niewielkim wzroście dziennego wolumenu obrotu, który obserwowaliśmy od 20 lipca.
Dzisiejszy wzrost ma jednak (najprawdopodobniej) charakter czysto techniczny. Jak wiemy, kurs bitcoina zacieśnił znajduje się ostatnio w zakresie coraz to węższych ram. Jest tak właściwie już od początku czerwca.
Otoczenie do dalszych wzrostów kursu BTC?
Liderzy państw członkowskich Unii Europejskiej osiągnęli niedawno porozumienie dotyczące uruchomienia kolejnej rundy stymulacyjnej w wysokości 857 miliardów dolarów. Czy w połączeniu z oczekiwaniem na kolejne pakiety stymulacyjne od Fed, może to wzmocnić wiarę inwestorów w to, że dopóki Fed będzie drukował, kurs bitcoina sięgnie pewną ręką po 10000 USD?
Komentując nowe rundy stymulacji, współzałożyciel Gemini – Tyler Winklevoss zasugerował, że „Fed nadal przygotowuje grunt pod hossę Bitcoina”:
The Fed continues to set the stage for bitcoin’s next bull run. https://t.co/L5RKVHwCje
— Tyler Winklevoss (@tylerwinklevoss) July 22, 2020
Czy dalszy dodruk dolara popchnie rynek bitcoina dalej w górę?
Na tradycyjnych rynkach srebro zaczęło tydzień od bardzo zdecydowanych wzrostów. Srebro przebiło psychologiczną barierę 20 USD, która była mocnym oporem od kilku lat. Po tym wydarzeniu cena wręcz eksplodowała i wystrzeliła do 23 USD za uncję. Aktualnie za uncję płaci się 22.5 USD. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji stanowi to wzrost o 19,25% w skali tygodnia.
Złoto również kontynuowało swoje wzrosty. Osiągnęło na ten moment nowe maksimum na poziomie 1874 USD. Do tej pory, od czasu korekty rynku wywołanej koronawirusem z połowy marca, wycena złotego kruszcu zyskała ponad 29%.
S&P 500 i Dow również, z każdym dniem notują nieco wyższe wartości. To kolejny dowód na oczekiwanie, iż Rezerwa Federalna i banki centralne na całym świecie będą kontynuować politykę stymulacyjną.
Wydaje się zatem, że ekspansywna polityka pieniężna wyraźnie zwiększa zaufanie inwestorów do rynków. Dzieje się tak niezależnie od słabości, które analitycy mogą dostrzec w gospodarce? Wszak, jak głosi powiedzenie: „giełda to nie gospodarka”:
Nie tylko Bitcoin
Skoro kurs bitcoina zamknął dzień powyżej 9500 USD, inwestorzy będą zapewne obserwować, czy uda się przejść powyżej 9775 USD. Zaraz po tym, w grę wchodzi ewentualnie ruch w kierunku rejonu 9900–10 000 USD.
Wraz ze wzrostem ceny BTC, który obserwujemy od początku tygodnia, altcoiny również zanotowały umiarkowane zyski. Ethereum zyskało ponad 13%, XRP zyskał 2,68%, a Litecoin 2,65%.
Według CoinMarketCap, ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 284,21 miliarda dolarów, a dominacja Bitcoina wynosi 61,6%.
Po więcej obserwacji i wniosków odnośnie sytuacji na rynku kryptowalut, zapraszamy do obejrzenia analizy video:
Od Redakcji
Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.