Hossa wróciła na rynek kryptowalut? Sprawdź najnowszą analizę popularnych altcoinów

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
EOS/USD – EOS

Spoglądając na notowania EOS’a zauważymy, że wskutek trwających od pierwszej połowy grudnia 2018 roku wzrostów kurs pokonał już niezwykle istotny opór w okolicy 4,50 USD, który następnie przetestowany został także od góry (jako wsparcie). Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, jego odrzucenie otworzyło drogę do dalszej aprecjacji, w wyniku której, w chwili obecnej rynek testuje kolejną, niezwykle istotną strefę pomiędzy 6,80 a 7,00 USD. Trwałe pokonanie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice 10 dolarów. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, pojawi się tu korekta spadkowa, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 6,00 USD i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego.

BNB/USD – BinanceCoin

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach BinanceCoin’a, którego kurs pokonał w dniu wczorajszym niezwykle istotny opór powyżej 25 dolarów. W chwili obecnej coin ten wyceniany jest już na ponad 27 USD i jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji. Biorąc jednak pod uwagę, że rynek ten nigdy w historii nie był wyżej, niemal niemożliwym jest wyznaczenie kolejnych, technicznych poziomów, w okolicy których spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji podażowej. Należałoby się zatem przygotować, że taka ewentualność może pojawić się w każdym momencie.

XLM/USD – Stellar

Równie dynamiczne wzrosty dostrzec można także na notowaniach Stellar’a, którego kurs wybił powyżej 0,14 USD. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolice 0,1750 USD. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to niezwykle istotny poziom, który od 2017 roku testowany był wielokrotnie i tym razem spodziewać moglibyśmy się w jego okolicy pojawienia większej reakcji podażowej. Dopiero trwałe pokonanie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do większych wzrostów.

ADA/USD – Cardano

Spoglądając na notowania Cardano zauważymy, że wskutek ostatnich, niezwykle dynamicznych wzrostów rynek dotarł w okolice bardzo ważnej strefy oporu. Warto zwrócić uwagę, że poziom ten po raz pierwszy przetestowany został już pod koniec 2017 roku, a mimo to, w dalszym ciągu jest respektowany przez rynek. Z początkiem czwartkowej sesji dostrzec tu można bowiem niewielką reakcję podażową. Jeżeli jednak poziom ten zostanie trwale pokonany, wówczas cena Cardano mogłaby wzrosnąć nawet do 0,1120 USD.

TRX/USD – TRON

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że w wyniku ostatnich, dynamicznych wzrostów rynek pokonał niezwykle istotną strefę pomiędzy 0,0280 a 0,02950 USD. Aprecjacja ta po raz kolejny zatrzymała się jednak już w rejonie 0,03120 USD. Gdyby tylko opór ten również został pokonany, Tron mógłby wybić górą z trwającej niemal od początku 2019 roku konsolidacji, co czysto technicznie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem byłyby wówczas okolice 0,4050 USD bądź nawet 0,0550 USD.

XMR/USD – Monero

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs pokonał istotne opory w rejonie 71 i 80 dolarów. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się testu okolic 100 USD. Biorąc jednak pod uwagę, że żaden z ostatnio pokonanych poziomów nie został jeszcze przetestowany od góry (jako wsparcie), niewykluczone, że pojawi się tam reakcja podażowa, która być może zapoczątkuje korektę spadkową. Trwałe wybicie powyżej 100 USD mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się obecnie nawet okolice 148 dolarów.

DASH/USD – Dash

Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek pokonał techniczny opór w wysokości 100 dolarów i dotarł w rejon kolejnego (137 USD). W wyniku późniejszych spadków kurs osunął się w okolice 100 USD i mierzenia 50% korekty Fibonacciego, gdzie ponownie pojawiła się reakcja popytowa. W wyniku trwających od tego czasu wzrostów rynek pokonał barierę 137 USD i znalazł się na najwyższym poziomie od połowy listopada 2018 r. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania 170 USD bądź nawet 210 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Jak tracisz pieniądze? Jest to albo zły dzień w tradingu lub stratna pozycja. Jeśli jest to przynosząca straty pozycja, która jest problemem, należy po prostu się z niej wycofać

– Tony Saliba

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Analiza TechnicznaAnaliza Techniczna KryptowalutyCardanoDashEOSMoneroStellarTRON
Komentarze (0)
Dodaj komentarz