Bitcoin kieruje się w stronę 12 000$? Analiza BTC, ETH, ADA

Cena Bitcoina cały czas w okolicach 19000$

Notowania Bitcoina (BTC) znajdują się na podobnym poziomie od czerwca tego roku. Podczas gdy niektóre mniejsze projekty (np. BNB, XRP) odbiły się nieco więcej od czerwcowych dołków – to na głównej kryptowalucie nie widać optymizmu na ten moment.

Zauważalny jest słabnący popyt i coraz większa powracająca presja sprzedających. Na wykresie widać większą kontynuację spadków rozpoczętą w dniu 13 września. Podczas mierzenia tego całego ruchu spadkowego można zauwazyć, że maksymalnym podejściem wzrostowym na ten moment jest wartość okolic 21000$ – skąd prognozuje się dalszą wyprzedaż.

Jest to scenariusz krótkoterminowy, biorący pod uwagę, że wsparcie w okolicach 18500$ wytrzyma kolejną próbę. Poziom 18500$ był już testowany wielokrotnie i wcale nie zauważa się znaczących reakcji wzrostowych, więc możliwe jest również wybicie całej konsolidacji dołem – w kierunku nawet 12000$ w dłuższym terminie.

Ethereum wypełni układ harmoniczny?

Na notowaniach Ethereum (ETH) cały czas wyczekiwane jest wypełnienie poniższego układu harmonicznego, który sugeruje zejście w rejony mierzenia Fibonacciego 0.786 lub 0.886, gdzie powinna pojawić się reakcja wzrostowa.

Możliwe jest, że cena zareaguje wzrostowo już na poziom 0.786, czyli cenę w okolicach 1150$ i zanotuje podejście do poziomu oporu 1400$, aby ponownie zejść w dół i zaliczyć poziom 0.886 Fibonacciego, czyli cenę w okolicach 1000$.

1000$ to również poziom wsparcia, który był testowany kilkakrotnie w czerwcu i lipcu. Należy pamiętać o tym, że ewentualna wyprzedaż głównej kryptowaluty (BTC) może pociągnąć resztę tokenów w dół i ETH w takim przypadku mogłoby się osunąć w stronę 800$.

Cardano spadnie niżej?

Na dziennym wykresie Cardano (ADA) także nie widać optymizmu. Cena utrzymuje sentyment spadkowy. W teorii ADA ma szanse wybronić po raz kolejny poziom 0,4150$ i odbić się w krótkim terminie wzrostowo, jednak należy pamiętać, że każdy kolejny test poziomu wsparcia może być już przebity dołem. Jeśli obecne wsparcie nie wytrzyma kolejnego testu, należy spodziewać się wyprzedaży w stronę 0,3645$. Jest to mierzenie Fibonacciego 1.618 oraz strefa popytowa z początku 2021 roku.

Istnieje również szansa, że świeca tygodniowa zamknie się niżej, niż w poprzednich tygodniach, co tylko utwierdzi niedźwiedzią kontynuację.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

ADAAnaliza Techniczna KryptowalutyBitcoinBTCCardanoETHEthereumKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz