Bitcoin (BTC) zmierza w kierunku 6000 USD? Czy spadki są nieuniknione?

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz Litecoin
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek ostatnich spadków cena BTC ponownie osunęła się poniżej 8250 dolarów. Mimo kilkudniowych wzrostów z połowy minionego tygodnia, w weekend znów pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie notowania najstarszej z walut wirtualnych mogłyby osunąć się w okolice 7250 USD, 6780 USD bądź nawet 6100 USD. W chwili obecnej za Bitcoina zapłacić trzeba natomiast 7630 USD.

ETH/USD – Ethereum

Coraz bardziej pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs już w pierwszej połowie maja br. wybił górą z trwającej od połowy listopad 2018 r. konsolidacji. Późniejsze wzrosty dotarły w rejon kolejnego, technicznego oporu tj. strefy pomiędzy 250-270 USD, gdzie tendencja ta została zatrzymana. Od połowy maja br. rynek porusza się w konsolidacji pomiędzy 230-270 USD. W chwili obecnej obserwujemy ponowny test dolnego ograniczenia tego boxu i jeżeli tylko wsparcie to zostanie trwale pokonane, cena ETH mogłaby osunąć się nawet w okolice 181,50 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonany opór, który w dalszym ciagu nie został jednak jeszcze przetestowany od góry (jako wsparcie).

ETH/BTC – Ethereum

Równie mało optymistycznie prezentuje się także obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs osunął się w niedzielę poniżej technicznego wsparcia w wysokości 0,0305 BTC. W chwili obecnej obserwujemy próbę zanegowania tego wybicia. Gdyby ona się powiodła, rynek mógłby uratować się przed dalszą deprecjacją.

Jeżeli jednak obecnie testowany poziom zostanie trwale pokonany i cena utrzyma się poniżej, kurs ETH mógłby docelowo wrócić nawet w okolice 0,0250 BTC.

XRP/USD – Ripple

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ripple. W tym przypadku rynek od połowy maja br. porusza się w konsolidacji pomiędzy 0,3637 USD a 0,46 USD. Biorąc pod uwagę niedawne odrzucenie górnego ograniczenia tej formacji, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków i ponownego przetestowania jej dolnego ograniczenia. Jeżeli tam jednak po raz kolejny pojawi się reakcja popytowa, niewykluczone, że notowania XRP wrócą do wzrostów.

XRP/BTC – Ripple

Spoglądając na notowania pary XRP/BTC zauważymy, że zgodnie z moimi wcześniejszymi projekcjami kurs osunął się w okolice 4110 satoshi. Dopiero tam pojawiła się większa reakcja popytowa. Wzrosty te nie trwały jednak zbyt długo i od pewnego czasu cena XRP porusza się w trendzie horyzontalnym. Nawet jeżeli trzecia co do wielkości kryptowaluta umocni się wobec BTC, realnym zasięgiem dla potencjalnych wzrostów okazują się jedynie okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 6100-6200 satoshi.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a zauważymy, że mimo, iż w wyniku niedawnych wzrostów rynek pokonał techniczny opór w wysokości 420 USD, to jednak już po kilku dniach pojawiła się silna reakcja podażowa, wskutek której wzrosty te zostały zanegowane. Cała ta sytuacja przypomina nieco obecną sytuację techniczną na notowaniach BTC. jeżeli

Jeżeli tylko w najbliższym czasie spadki będą kontynuowane, cena BCH mogłaby osunąć się w rejon 335 USD bądź nawet 225 USD.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BCH/BTC, której kurs od dłuższego czasu oscyluje poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli tylko poziom ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 0.0377 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że podobnie jak w przypadku BTC i CH, rynek pokonał kolejny techniczny opór. W tym przypadku jest to strefa między 105-110 USD. W odróżnieniu jednak do wspomnianych powyżej coinów, cena LTC wciąż utrzymuje się powyżej tej strefy. Jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa mogąca zanegować to wybicie, cena Litecoina mogłaby docelowo wzrosnąć nawet do 192 dolarów.

LTC/BTC – Litecoin

Na notowaniach pary LTC/BTC zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją cena Litecoina odrzuciła testowane wówczas wsparcie (0,0129 BTC), po czym pokonała opór w rejonie 0,0140 BTC i dotarła do 0,0153 BTC. Trwałe pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice 0,0181 BTC.

Jeżeli jednak w rejonie obecnie testowanego poziomu pojawi się jakaś większa reakcja podażowa, w najbliższym czasie mogłoby dojść do powstania przynajmniej korekty spadkowej, wskutek której doszłoby do re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia).

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Rynki nigdy się nie mylą – za to opinie, często.

– Jesse Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Analiza Techniczna KryptowalutyBitcoinBitcoin CashEthereumLitecoinRipple
Komentarze (0)
Dodaj komentarz