Dobrym, czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę zaproponowanych przez Was kryptowalut. Słowem wstępu wspomnę tylko, że jeżeli liczysz, że w tym artykule znajdziesz ciekawe setupy do rozegrania, to możesz się trochę rozczarować. Okazuje się bowiem, że zdecydowana większość coinów wskazuje tendencja pro-spadkowe.
Za jeden z powodów tych spadków upatruje się wczorajsze oświadczenie amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), w którym napisano, że “Jeśli platforma oferuje obrót cyfrowymi aktywami, które są papierami wartościowymi i funkcjonuje jako “giełda”, zgodnie z federalnymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych, platforma musi zarejestrować się w SEC jako krajowa giełda papierów wartościowych lub być zwolniona z rejestracji”.
Zdaniem ekscentrycznego milionera oraz twórcy popularnego systemu antywirusowego, Johna McAfee, który w ostatnich latach stał się ewangelistą kryptowalut SEC boi się utraty władzy. “Kryptowaluty przerażają rządy, ponieważ ludzie, którzy ich używają nie ujawniają ile pieniędzy zarabiają dzięki bitcoinowi, co kupują, co sprzedają” – powiedział w zeszłym miesiącu w wywiadzie dla CoinGeek.
LSK/USD – Lisk
Zgodnie z moją ostatnią projekcją Lisk osunął się w okolice 15 USD, gdzie już wczoraj wieczorem pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli wsparcie to po raz kolejny zostało by odrzucone, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów.
Spoglądając jednak na interwał 60-minutowy zauważymy, że abyśmy poziom ten mogli uznać za odrzucony, kurs musiałby najpierw pokonać lokalny opór w okolicy 17.50 USD. Dopóki to się nie wydarzy, obowiązywać będzie trend spadkowy i należy liczyć się z możliwością pokonania tej strefy i kontynuacją spadków nawet w okolice 10.60 USD.
XRP/USD – Ripple
Zdecydowanie pro-spadkowo wygląda obecna sytuacja na notowaniach Ripple. Mimo, że jeszcze w poniedziałek token XRP wyceniany był na ponad 1 USD, to dziś jest to już zaledwie nieco ponad 0.83 USD. Jeżeli deprecjacja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 0.65 USD.
Za scenariuszem tym przemawia również obecna sytuacja na interwale 4-godzinowym, gdzie zauważymy, iż w dzisiejszym doszło do re-testu i odrzucenia ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu).
BCH/USD – Bitcoin Cash
Pro-spadkowo wyglada również obecna sytuacja na notowaniach BCH. W tym przypadku rynek również w dniu wczorajszym pokonał lokalne (zielone) wsparcie. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania poziomu 900 USD.
Jeżeli poziom ten zostałby tym razem pokonany, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 280 USD, co licząc od grudniowych maksimów oznaczałoby przecenę o ponad 93%.
NEO/USD – NEO
Bardzo podobnie wygląda również obecna sytuacja na wykresie NEO. W tym przypadku lokalne wsparcie pokonywane jest jednak dopiero w dniu dzisiejszym. W dalszym ciągu istnieje zatem szansa, że w najbliższym czasie pojawi się silna reakcja popytowa, która zaneguje te spadki. Jeżeli tak się jednak nie stanie, spodziewać moglibyśmy się osunięcia kursu nawet w okolice 80 USD.
ADA/USD – Cardano
Mało optymistycznie wygląda również obecna sytuacja techniczna na notowaniach Cardano. Podobnie jak w przypadku BCH, tu również w dniu wczorajszym rynek pokonał lokalne wsparcie znajdujące się w okolicy 0.26 USD.
Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że w tym przypadku potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.15 USD.
XLM/USD – Stellar
Zdecydowanie bardziej optymistycznie wyglada natomiast obecna sytuacja techniczna na notowaniach Stellar. W tym przypadku kurs oscyluje w okolicy bardzo ważnego, technicznego poziomu wsparcia 0.30 USD. Oczywiście, jeżeli strefa ta zostanie pokonana, spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków nawet w okolice 0.17 USD. Dopóki jednak kurs znajduje się powyżej, istnieją realne szanse na odbicie i powrót do wzrostów.
Byśmy mogli jednak uznać tą strefę za odrzuconą, najlepiej gdyby kurs pokonał również lokalny opór w okolicy 0.40 USD.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Kapitał intelektualny będzie zawsze przebijać atutem kapitał finansowy.” – Paul Tudor Jones
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego
Pisze Pan „Zgodnie z moją ostatnią projekcją Lisk”. Kiedy była ta ostatnia projekcja ? Poproszę o link do artykułu… bo mam wrażenie, iż sformułowanie to jest nadużywane….
Panie Rafale,
Oto link do wcześniejszej analizy: https://bithub.pl/analizy/analiza-techniczna-najpopularniejszych-kryptowalut-22-02-2018/
Pozdrawiam
Fakt. Pozostaje mi tylko przeprosić. 🙂
@Krzysiaczek W kraju w którym mieszkam zimą jest bardziej słoneczna.