Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 7.06.2018

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.
LSK/USD – Lisk

Spoglądając na notowania Liska zauważymy, że na skutek ostatnich wzrostów doszło do re-testu pokonanego wcześniej wsparcia (teraz oporu) w okolicy 10 USD. Tam też pojawiła się reakcja podażowa. Z technicznego punktu widzenia w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji, dla której potencjalnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 6.65 USD.

GAME/USD – GameCredits

Coraz bardziej interesująco wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach GameCredits, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs po raz kolejny znalazł się w okolicy 1 USD. Warto zwrócić uwagę, że poziom ten jeszcze nigdy w przeszłości nie został trwale pokonany (przynajmniej jako wsparcie). Tym razem, w jego okolicy także pojawiła się dość silna reakcja popytowa. Mimo to – przez wzgląd na trwające od wczoraj spadki – strefa ta nie została jeszcze trwale odrzucona. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 2 USD.

Jeżeli jednak tym razem wsparcie to zostanie pokonane, należałoby się przygotować nawet na dalsza deprecjację, dla której ciężko wyznaczyć potencjalny zasięg.

BCH/USD – Bitcoin Cash

W dalszym ciągu pro-wzorstowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Cash, gdzie zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją kurs odrzucił techniczny poziom wsparcia w okolicy 890 USD. Z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania przynajmniej okolic 1290 USD.

Dopóki jednak opór ten nie zostanie trwale pokonany, obecne wzrosty uznać moglibyśmy jedynie jako korektę. Ponowne odrzucenie 1290 USD mogłoby bowiem otworzyć drogę do kolejnych spadków i (być może) powstania trendu horyzontalnego (czyt. konsolidacji).

XLM/USD – Stellar

Coraz mniej optymistycznie zaczyna wyglądać natomiast obecna sytuacja na notowaniach Stellara, gdzie od ubiegłego tygodnia kurs oscyluje poniżej lokalnego poziomu oporu. Brak siły popytowej wystarczającej do pokonania tego poziomu z każdą chwilą zwiększa prawdopodobieństwo odrzucenia obecnie testowanej strefy. Jeżeli tak się stanie, spodziewać moglibyśmy się spadków, dla których najbliższym, istotnym wsparciem okazują się dopiero okolice 0.17 USD.

IOT/USD – IOTA

Nieco bardziej optymistycznie wygląda za to IOTA, której kurs znajduje się obecnie w okolicy lokalnego wsparcia i mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja popytowa, która mogłaby trwale odrzucić obecnie testowany poziom. Jeżeli tak się jednak stanie, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych wzrostów.

ZEC/USD – Zcash

Spoglądając na notowania Zsach zauważymy, że zgodnie z moją ostatnią projekcją kurs osunął się w okolice 235 USD, gdzie oscyluje już od kilku dni. Biorąc pod uwagę dość znaczną dynamikę ostatnich spadków coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe pokonanie tego poziomu. Jeżeli tak się stana deprecjacja mogłaby sięgnąć nawet 160 USD.

ETC/USD – Ethereum Classic

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum Classic, gdzie w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania zielonej strefy wsparcia w okolicy 13 USD. Jeżeli jednak poziom ten zostanie pokonany, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 10 USD.

TRX/USD – Tron

Zdecydowanie bardziej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach TRX, gdzie kurs od kilku dni oscyluje w okolicy technicznego poziomu wsparcia. Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką dynamikę ostatnich spadków mogłoby się okazać, że jest to jedynie korekta. Jeżeli tak się stanie i obecnie testowana strefa zostanie odrzucona, spodziewać moglibyśmy się powrotu do wzrostów, dla których najbliższym, istotnym oporem okazują się okolice 0.094 USD.

BTG/USD – Bitcoin Gold

Dość ciekawe zaczyna wyglądać także obecna sytuacja na Bitcoin Gold, gdzie kurs od kilku dni oscyluje w okolice historycznych minimów. Warto jednak zwrócić uwagę, że w nieco szerszym horyzoncie czasowym obserwujemy trend horyzontalny. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, dość prawdopodobne wydaje się ewentualne pokonanie tego wsparcia. Jeżeli tak się stanie, niemal niemożliwym byłoby określenie potencjalnego zasięgu dla dalszych spadków.

Jeżeli jednak obecnie testowane wsparcie zostałoby odrzucone, spodziewać moglibyśmy się nawet powrotu do wzrostów…a przynajmniej ponownego przetestowania okolic 86 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

Zawsze bawi mnie, gdy spotykam ludzi mówiących: „Nigdy nie spotkałem bogatego zwolennika analizy technicznej”. Uwielbiam to! Tyle w tym arogancji i bezsensu. Stosowałem analizę fundamentalną przez dziewięć lat, ale majątek zrobiłem jako technik.
– Marty Schwartz

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Analiza TechnicznaAnaliza Techniczna KryptowalutyBitcoin Cashbitcoin goldEthereum ClassicGameCreditsIOTALiskStellarTRONZcash
Komentarze (0)
Dodaj komentarz