Dobrym, czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę altcoinów, które to Wy zaproponowaliście w mailach oraz komentarzach pod poprzednim artykułem. Dziś na tapetę bierzemy Substratum (SUB), Verge (XVG), Binance Coin (BNB), Eos (EOS), Tron (TRX), Nem (XEM), VeChain (VEN) oraz Nano (NANO).
SUB/USD – Substratum
Notowania Substratum niemal od trzech miesięcy porusza się na południe. Na skutek tych spadków kurs pokonał już bardzo ważne, techniczne wsparcie w okolicy 0.82 USD. Obecnie rynek oscyluje w okolicy 0.30 USD i jeżeli tylko wsparcie to zostanie pokonane, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji.
Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że z technicznego punktu widzenia spadki te mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.20 USD.
XVG/USD – Verge
Wbrew mojej poprzedniej projekcji, spadki na Verge nie dotarły w okolice 0.01 USD. Zamiast tego, od 18 marca obserwujemy wzrosty. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 0.09 USD bądź nawet 0.11 USD.
Za potencjalnymi wzrostami przemawia również obecna sytuacja na interwale 4-godzinowym, gdzie zauważymy, że na skutek trwających od wtorku spadków doszło do re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) zbiegającego się obecnie z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego. Tamteż pojawiła się juz pierwsza reakcja popytowa.
BNB/USD – Binance Coin
W odróżnieniu od wielu altów, Binance Coin od dłuższego czasu nie porusza się w trendzie spadkowym lecz horyzontalnym. Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że na skutek ostatnich wzrostów rynek po raz kolejny dotarł w okolice górnego ograniczenia tej konsolidacji (14 USD), gdzie znów pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli opór ten zostanie trwale odrzucony, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków. Z technicznego punktu widzenia dopiero trwałe pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów.
EOS/USD – EOS
Spoglądając na notowania EOS’a zauważymy, że wbrew moim przypuszczeniom, poziom 7 USD okazał się zbyt silnym oporem i pomimo dynamicznych wzrostów z drugiej połowy marca br., kurs w dalszym ciagu znajduje się poniżej tej strefy. Biorąc pod uwagę, że obecnie rynek znajduje się pomiędzy istotnym wsparciem (4,50 USD) a w/w oporem (7 USD), z technicznego punktu widzenia ciężko jednoznacznie stwierdzić, przetestowania którego moglibyśmy spodziewać się w najbliższym czasie. Dopóki jednak w/w opór, zbiegający się obecnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego nie zostanie trwale pokonany, należałoby przygotować się na możliwość pogłębienia spadków.
TRX/BTC – TRON
Tron od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Z technicznego punktu widzenia taka konsolidacji jest formą korekty. Biorąc więc pod uwagę, że nastąpiła ona po spadkach, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem i kontynuacja spadków. O pro-wzrostowym potencjale (przekraczającym wewnętrzny zasięg boxu) moglibyśmy w tym przypadku mówić dopiero, gdy kurs trwale pokona górne ograniczenie konsolidacji a więc okolice 0.06 USD.
XEM/USD – NEM
Zgodnie z moją ostatnią projekcją, Nem odrzucił testowany wówczas opór (0.30 USD) i w dalszym ciągu kontynuuje rajd na południe. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja popytowa, która mogłaby przerwać tą tendencję, z technicznego punktu widzenia moglibyśmy się spodziewać nawet ponownego przetestowania okolic 0.09 USD.
VEN/BTC – VeChain
Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach VeChain. W tym przypadku kurs pokonał już bardzo ważne, techniczne wsparcie (teraz opór) w okolicy 3.30 USD a w ostatnich dniach po raz kolejny odrzucił również linię trendu spadkowego. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.75 USD.
NANO/BTC – Nano
Mimo, że Nano to 25. największa (pod względem kapitalizacja) z walut cyfrowych, to niestety na platformie TradingView znalazłem jedynie notowania od początku lutego br. i jedynie w zestawneiwiu z BTC, dlatego też wykonanie analizy technicznej jest nieco utrudnione.
Przyglądając się sytuacji na interwale 4-godzinowym zauważymy, że kurs oscyluje obecnie pomiędzy lokalnym wsparciem a linią tendencji spadkowej. Jeżeli trwające od początku marca br. spadki będą kontynuowane i obecnie testowana strefa zostanie pokonana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania poziomu 00006 BTC.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Wielu inwestorów popełnia błąd kupując szczyty i sprzedając dołki, podczas gdy dokładnie odwrotna strategia jest prawidłowa, aby zwyciężać w perspektywie długoterminowej.” – John Paulson
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego