Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 25.10.2018

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że w skutek niezwykle dynamicznych wzrostów z drugiej połowy września br. kurs znalazł się powyżej linii trendu spadkowego, którą następnie przetestowaliśmy od góry (jako wsparcia). Mimo, że już dwa tygodnie temu pojawiła się tam reakcja popytowa, to rynek w dalszym ciągu nie wybił nowego, wyższego wierzchołka. Wręcz przeciwnie, od kilku dni kurs porusza się w dość wąskiej konsolidacji, co świadczyć może o braku wystarczającej siły wśród kupujących do kontynuacji wzrostów. Abyśmy mogli zatem mówić o potencjalne do dalszych wzrostów kurs musiałby najpierw wybić powyżej 0.60 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a zauważymy, iż w skutek ostatnich spadków kurs ponownie osunął się w okolice pokonanej już jakiś czas temu linii trendu spadkowego. Mimo, że klasyczny re-test i odrzucenie tego wsparcia mogło otworzyć drogę do ponownych wzrostów, to tak się jednak nie stało. Okazuje się bowiem, że reakcja popytowa, która pojawiła się w okolicy tej strefy był zbyt mała by móc trwale zmienić ogólne nastawienie rynku. Dopóki więc kurs znajduje się poniżej 505 USD, spodziewać możemy się nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice 400 USD. Abyśmy mogli mówić o potencjale do jakichkolwiek większych wzrostów rynek musiałby bowiem najpierw wybić powyżej 655 USD.

EOS/USD – EOS

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach EOS’a, którego kurs od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym, którego górnym ograniczeniem jest niezwykle istotny opór. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, z każdym kolejnym dniem coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe wybicie dołem. Gdyby tak się stało, potencjalnym zasięgiem dla dalszych spadków mogłyby okazać się nawet okolice 2 USD.

XLM/USD – Stellar

Dość podobnie wygląda także Stellar. W tym przypadku zdecydowanie ważniejsze dla rynku wydaje się jednak dolne ograniczenie obecnej konsolidacji, które pozostaje niepokonane od połowy grudnia ubiegłego roku. Mimo to, dopóki kurs nie wybije powyżej 0.33 USD ostrożny byłbym z otwieraniem jakichkolwiek pozycji długich.

ADA/USD – Cardano

W trendzie horyzontalnym znajdują się także notowania Cardano, gdzie w ubiegłym tygodniu doszło do ponownego przetestowania górnego ograniczenia konsolidacji. Tam też po raz kolejny pojawiła się dość silna reakcja podażowa. Mimo to, kurs od tego czasu porusza się niemal bokiem co dość skutecznie zniechęca do handlowania.

XMR/USD – Monero

Nieco bardziej interesująco wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero. W tym przypadku także kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Warto jednak zwrócić uwagę, iż już jakiś czas temu rynek wybił linię trendu spadkowego. Ponadto wsparcie będące dolnym ograniczeniem konsolidacji dość precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się w jego okolicy jakiejś większej reakcji popytowej.

Abyśmy mogli jednak mówić o potencjalne do większych wzrostów, kurs musiałby najpierw wybić powyżej 160 USD.

TRX/USD – Tron

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, ze kurs od pewnego czasu porusza się w konsolidacji, której górne ograniczenie stanowi niezwykle istotny opór. Dopóki poziom ten nie zostanie trwale pokonany, z technicznego punktu widzenia obowiązywać będzie trend spadkowy w związku z czym bardziej prawdopodobne wydaje się jednak wybicie dołem i dalsza deprecjacja. Gdyby obecnie testowana strefa została jednak pokonana, wówczas potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0.055 USD.

NEO/USD – NEO

W trendzie horyzontalnym poruszają się także w ostatnim czasie notowania NEO. Jeżeli jednak rynek wybiłby poniżej obecnie testowanego wsparcia, niezwykle ciężko byłoby określić techniczny zasięg dla potencjalnych spadków. Zdecydowanie łatwiej jest określić poziom 43 USD jako potencjalny zasięg dla dalszych wzrostów po wybiciu powyżej 28 USD.

IOT/USD – IOTA

Analizując obecną sytuację na notowaniach na notowaniach IOT’y zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w dość szerokiej konsolidacji. Biorąc jednak pod uwagę, iż jest ona następstwem wcześniejszych spadków, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe przetestowanie okolic 0.33 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem niezwykle istotne wsparcie, powyżej którego rynek znajduje się już od sierpnia 2017 roku.

PAY/USD – TenX

TenX niemal od początku roku porusza się na południe. Od kilku miesięcy spadki te nie są jednak aż tak bardzo dynamiczne jak wcześniej. Ponadto rynek nie ma siły, by wybić nowe, niższe dołki i za każdym razem dociera jedynie w okolice 0.45 USD. Przyglądając się nieco bardziej jedynie obecnej sytuacji zauważymy, że od początku sierpnia br. kurs porusza się niemal bokiem. Fak ten sprawia, że najistotniejsze w tym przypadku może okazać się to, w którą stronę rynek wybije z obecnej formacji trójkąta prostokątnego:

  • pokonanie linii tendencji spadkowej mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów,
  • trwałe pokonanie wsparcia w okolicy 0.45 USD mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

Dopóki do wybicia nie dojdzie, obecna konsolidacja będzie mogła być kontynuowana.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Pieniądze zarabia się poprzez czekanie, nie granie”

– Jesse Lauriston Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Analiza TechnicznaAnaliza Techniczna KryptowalutyBitcoin CashCardanoEOSIOTAMoneroNEORippleStellarTenXTRON
Komentarze (0)
Dodaj komentarz