Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 24.05.2018

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.

LSK/USD – Lisk

Spoglądając na notowania Lisk’a zauważymy, że kurs od połowy marca porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że od czasu odrzucenia górnego ograniczenia tej konsolidacji obserwujemy spadki, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji tej deprecjacji i być może nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 6.65 USD.

ZEC/USD – Zcash

Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Zcash, gdzie kilka dni temu rynek odbił się od poziomu 370 USD. Jeżeli trwająca od tego czasu deprecjacja będzie kontynuowana, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 235 USD bądź nawet 160 USD.

ETC/USD – Ethereum Classic

Równie mało optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum Classic, gdzie w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania pomarańczowej strefy wsparcia w okolicy 13 USD. Jeżeli jednak poziom ten zostanie pokonany, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 10 USD.

ETC/BTC – Ethereum Classic

Spoglądając jednak na wycenę ETC w BTC zauważymy, że kurs znajduje się obecnie w okolicy lokalnego wsparcia. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów. Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice poziomu 0.0013 bądź nawet 0.0010 BTC.

ETH/USD – Ethereum

Zdecydowanie bardziej optymistycznie zaczyna wyglądać natomiast obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, gdzie na skutek ostatnich, dość dynamicznych spadków kurs osunął się aż w okolice technicznego poziomu wsparcia i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego. Tam też w dniu dzisiejszym pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

QTUM/USD – Qtum

Spoglądając na notowania Qtum zauważymy, że kurs niemal od początku marca br. porusza się w trendzie horyzontalnym. Na skutek ostatnich spadków kurs po raz kolejny dotarł w okolice dolnego ograniczenia tej konsolidacji, gdzie dziś pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów. Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, wówczas spadki mogłyby dotrzeć nawet do poziomu 9 USD.

QTUM/BTC – Qtum

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary QTUM/BTC, gdzie pomimo, iż rynek również porusza się w trendzie horyzontalnym, to jednak kurs jeszcze nie dotarł w okolice dolnego ograniczenia tej konsolidacji. Warto również przypomnieć coś, co już wielokrotnie powtarzałem (i powtarzać będę wciąż) a mianowicie, że technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty (czasu) co sprawia, że bardziej prawdopodobne wydaje się wybicie w kierunku zgodnym z wcześniejszym trendem. W tym przypadku konsolidacja nastąpiła po spadkach, wobec czego nastawienie rynku wciąż pozostaje pro-spadkowe. Jeżeli więc dolne ograniczenie obecnego boxu zostanie pokonane, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w okolice kolejnego, technicznego wsparcia…tj. poziomu 62 500 satoshi.

IOT/USD – IOTA

W dalszym ciagu pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach IOTA, gdzie pomimo, iż kurs znajduje się obecnie w okolicy lokalnego wsparcia, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że strefa ta zostanie pokonana. Jeżeli tak by się stało, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 1.00 USD.

XLM/USD – Stellar

Równie mało optymistycznie wygląda także Stellar, którego kurs osunął się aż poniżej poziomu 0.30 USD. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, wówczas z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji, dla której najbliższym, istotnym wsparciem okazują się dopiero okolice poziomu 0.17 USD.

EOS/USD – EOS

Coraz ciekawiej wygląda również EOS, którego wartość osunęła się aż w okolice zakładanego przeze mnie poziomu 10 USD. Pomimo, że wsparcie to nie zostało jeszcze precyzyjnie przetestowane, to w dniu dzisiejszym pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa.

XMR/USD – Monero

Coraz bardziej optymistycznie zaczyna wyglądać również obecna sytuacja na notowaniach Monero, gdzie z godnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, na skutek trwających od miesiąca spadków kurs po raz kolejny dotarł w okolice zielonej strefy wsparcia. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów, które biorąc pod uwagę przeszłe notowania, mogłyby dotrzeć w okolice linii tendencji spadkowej.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Nie tracę dużo w transakcjach ponieważ czekam na odpowiedni moment.” – Mark Weinstein

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Analiza TechnicznaAnaliza Techniczna KryptowalutyEOSEthereumEthereum ClassicIOTALiskMoneroQtumStellarZcash
Komentarze (0)
Dodaj komentarz