Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.
EOS/USD – EOS
Spoglądając na notowania EOSa zauważymy, że na przestrzeni ostatniego tygodnia kurs cały czas oscylował w okolicy 10 USD. Póki co, wsparcie to nie zostało jednak jeszcze ani odrzucone ani pokonane. Niemniej jednak, jego trwałe pokonanie bądź odrzucenie mogłoby określić przyszły kierunek ruchu.
Biorąc pod uwagę dynamikę ostatnich spadków oraz dość pesymistyczny sentyment na całym, silnie skorelowanym rynku kryptowalut, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się jednak ewentualne pokonanie tej strefy. Jeżeli tak się stanie, spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu pokonanego już ponad dwa miesiące temu poziomu 7 USD.
XLM/USD – Stellar
Coraz mniej optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Stellara, gdzie w od dłuższego czasu kurs oscyluje w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia. Trwałe odrzucenie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji, dla której najbliższym, istotnym wsparciem okazują się dopiero okolice poziomu 0.17 USD.
XRP/USD – Ripple
W dalszym ciągu pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na Ripple, gdzie w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania trwającej od dłuższego czasu konsolidacji tj. poziomu 0.45 USD.
Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie górnego ograniczenia tego boxu tj. poziomu 0.92 mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów w nieco szerszym horyzoncie czasowym.
IOT/USD – IOTA
Zgodnie z moimi wcześniejszymi projekcjami, kurs IOTA osunął się w okolice 1.05 USD. Mimo, że wsparcie to nie zostało jeszcze precyzyjnie przetestowane, to w jego okolicy pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Niewykluczone, że w najbliższym czasie dojdzie do dokładniejszego przetestowania tej strefy. Jeżeli jednak poziom ten zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów nawet w okolice 2.22 USD.
TRX/USD – Tron
Spoglądając na Tron zauważymy, że zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją na skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Dokładny re-test i odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice tegorocznych minimów tj. 0.03 USD.
ADA/USD – Cardano
Coraz bardziej interesująco zaczyna wyglądać natomiast obecna sytuacja na Cardano, gdzie na skutek trwających niemal od początku maja br. spadków kurs osunął się aż w okolice 0.14 USD. Biorąc pod uwagę, że wsparcie to jeszcze nigdy w historii nie zostało trwale pokonane, możliwe, że i tym razem w jego okolicy pojawi się reakcja popytowa.
Jeżeli jednak strefa ta zostanie pokonana, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć w okolice 0.09 USD.
QTUM/USD – Qtum
Spoglądając na notowania Qtum zauważymy, że na skutek ostatnich spadków kurs osunął się poniżej 12 USD. Z technicznego punktu widzenia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji i ponownego przetestowania okolic 9 USD.
Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych wzrostów, dla których (przynajmniej z technicznego punktu widzenia) realnym zasięgiem okazują się okolice 24 USD, co dałoby ROI na poziomie 160%.
XMR/USD – Monero
Zdecydowanie mniej optymistycznie wyglądają notowania Monero, gdzie 10 czerwca, po raz pierwszy od listopada ub.r. kurs osunął się poniżej 150 USD. Z technicznego punktu widzenia było to bardzo istotne wsparcie, którego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji nawet w okolice 62 USD.
Bardzo możliwe jednak, że podobnie jak w przypadku Stellara i Tron(a/u? hmm 😉 ) w najbliższym czasie pojawi się reakcja popytowa, na skutek której mogłoby dojść do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu).
GAME/USD – GameCredits
Bardzo podobnie wygląda także obecna sytuacja na GameCredits, gdzie na skutek ostatnich spadków, kurs osunął się poniżej 1 USD. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji. W tym przypadku ciężko jednak wyznaczyć techniczne wsparcie, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej.
Biorąc sobie do serca maksymę Berdarda Barucha aby „Nie kupować w dołkach…”, wyznaczenie tego typu strefy nie wydaje się priorytetowe. Zdecydowanie lepiej pozostać z boku i poczekać aż rynek zechce (o ile w ogóle) zmienić ogólne nastawienie wobec tego coina.
LSK/USD – Lisk
Coraz bardziej pesymistycznie wyglądają także notowania Liska, gdzie na skutek ostatnich spadków kurs osunął się poniżej 6.65 USD. Od ponad tygodnia kurs oscyluje poniżej tego poziomu, co z technicznego punktu widzenia zwiększa prawdopodobieństwo odrzucenia tej strefy. Jeżeli tak się stanie, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice 4 USD.
ZEC/USD – Zcash
Bardzo podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Zcash, gdzie kurs również oscyluje poniżej ostatnio pokonanego, lokalnego wsparcia (teraz oporu). Odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 160 USD.
BCH/USD – Bitcoin Cash
Spoglądając na notowania Bitcoin Cash zauważymy, że zgodnie z moją ostatnia projekcją (sprzed dwóch tygodni) powstał tu trend horyzontalny. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia jest to forma korekty, dojdziemy do wniosku, że pokonanie obecnie testowanego wsparcia będącego dolnym ograniczeniem tej formacji mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice 600 USD.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
Liczni traderzy myślą, że jeśli zainwestują w jakiś towar (lub spółkę) i kurs spada, to mogą się ochronić i zabezpieczyć, zajmując krótką pozycję w jakimś innym towarze (lub innej spółce), żeby zniwelować stratę. Nic bardziej błędnego – W.D. Gann
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego