Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.
XRP/USD – Ripple
Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że w skutek niedawnych wzrostów kurs wybił górą z trwającej od dłuższego czasu formacji trójkąta równoramiennego i dotarł aż w rejon 0.3460 USD, gdzie w miniony wtorek pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu pokonanej niedawno linii tendencji spadkowej będącej górnym ograniczeniem w/w formacji trójkąta. Niewykluczone jednak, że pierwsza reakcja popytowa pojawi się już w okolicy obecnie testowanego wsparcia. Warto zwrócić bowiem uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego.
BCH/USD – Bitcoin Cash
W okolicy technicznego wsparcia znajdują się także notowania Bitcoin Cash’a, którego kurs, zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją odrzucił testowane wówczas wsparcie. W skutek późniejszych wzrostów rynek pokonał także opór w rejonie 136 USD i to właśnie re-test tej strefy obecnie obserwujemy. Jeżeli zatem poziom ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet kolejnego impulsu wzrostowego.
XLM/USD – Stellar
W dalszym ciągu pro-spadkowo wyglądają za to notowania Stellara, którego kurs już cztery tygodnie temu wybił dołem z trwającej od grudnia ub.r. konsolidacji. W chwili obecnej obserwujemy re-test dolnego ograniczenia tego boxu i biorąc pod uwagę dzisiejszą reakcję podażową, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się jego odrzucenie. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 0.06 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejne, istotne wsparcie, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia większej reakcji popytowej.
TRX/USD – TRON
Równie pesymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach TRX, którego kurs w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej 0.028 USD. Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby bowiem otworzyć drogę do jakichś większych wzrostów. Biorąc jednak pod uwagę trwajacą od pewnego czasu stagnację, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się tu możliwa dalsza deprecjacja, w skutek której kurs mógłby osunąć się w okolice 0.018 USD.
XMR/USD – Monero
Dość neutralnie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs od dłuższego czasu porusza się w wąskiej konsolidacji. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek najpierw nie dotarł w okolice technicznego wsparcia (28 USD) a następnie zakończył wzrosty znacznie poniżej oporu (80 USD). Fakt ten sprawia, że przetestowanie zarówno 28 USD, jak również 80 USD wydaje się obecnie równie prawdopodobne. Ciężko jednak stwierdzić, który z tych poziomów zostanie przetestowany jako pierwszy.
XVG/USD – Verge
Spoglądając na notowania Verge zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Wewnątrz tej konsolidacji powstał również nieco mniejszy box i w chwili obecnej obserwujemy test jego górnego ograniczenia. Jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Celem efektywnego tradera jest uczynienie siebie najlepszym traderem. Pieniądze mają drugorzędne znaczenie.”
– Alexander Elder
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.