Analiza Techniczna Najpopularniejszych Kryptowalut – 20.12.2018

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. 
XRP/USD – Ripple

Spoglądając na notowania Ripple zauważymy, że w skutek ostatnich, niezwykle dynamicznych wzrostów kurs pokonał lokalny opór w okolicy 0.33 USD i dotarł aż do 0.40 USD, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Mimo to, obecnie znów testujemy ten opór. Nie został on jadnak w dalszym ciagu jeszcze pokonany, co stwarza techniczne możliwości do pojawienia się w najbliższym czasie przynajmniej korekty spadkowej. Gdyby do tego doszło, kurs mógłby osunąć się nawet w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego.

Trwałe pokonanie obecnie testowanej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 0.44 USD.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Pogłębienia obecnych wzrostów spodziewać moglibyśmy się natomiast na notowaniach Bitcoin Cash’a, którego kurs w dalszym ciągu nie dotarł jeszcze w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Biorąc pod uwagę, że poziom ten znajduje się w rejonie 300 USD, aby mogło dojść do jego re-testu kurs musiałby wzrosnąć jeszcze o ok 50%. Nie zmienia to jednak faktu, że dopóki rynek znajduje się poniżej 300 USD, ogólne nastawienie rynku wciąż pozostaje pro-spadkowe.

EOS/USD – EOS

Jeżeli trwające od kilku dni wzrosty notowań kryptowalut będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się także aprecjacji EOS’a, którego kurs mógłby dotrzeć nawet w okolice 4.50 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem ostatnio pokonane wsparcia (teraz opór). Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że w jego okolicy pojawi się jakaś większa reakcja podażowa. Gdyby zatem doszło tu do klasycznego re-testu i odrzucenia tej strefy, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownej deprecjacji.

XLM/USD – Stellar

Coraz ciekawiej wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Stellara, którego kurs od kilku dni porusza się na północ. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie mogłoby dojść do ponownego przetestowania okolic 0.14 USD. Biorąc jednak pod uwagę, że rynek od dłuższego czasu znajduje się w trendzie spadkowym, odrzucenie tej strefy mogłoby oznaczać, że obecne wzrosty są jedynie kolejną korektą, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków.

Dopiero trwałe wybicie powyżej 0.14 USD mogłoby bowiem otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem byłyby wówczas okolice 0.175 USD.

XMR/USD – Monero

Niezwykle interesująco wygląda również obecna sytuacja na notowaniach Monero, którego kurs oscyluje obecnie w okolicy lokalnego oporu. Jeżeli poziom ten zostanie trwale pokonany, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet kontynuacji wzrostów.

Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że realnym zasięgiem dla tej aprecjacji mogłyby okazać się nawet okolice 80 dolarów. By tak się jednak mogło stać, kurs Monero musiałby wzrosnąć jeszcze o ponad 47%.

XEM/USD – NEM

Spoglądając na notowania NEM zauważymy, że w skutek ostatnich wzrostów kurs w dalszym ciągu nie dotarł jeszcze w okolice najbliższego, istotnego oporu. Mowa to oczywiście o poziomie 0.085 a więc dolnym ograniczeniu wcześniejszej konsolidacji. Dopóki kurs znajduje się poniżej tej strefy, obowiązującym trendem będzie trend spadkowy i wszelkie wzrosty (w tym również obecne) traktować moglibyśmy jako kolejne korekty. Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe wybicie powyżej 0.125 USD mogłoby zmienić ogólne nastawienie rynku.

TRX/USD – TRON

Zdecydowanie ciekawiej wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach TRX, którego kurs – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia. Biorąc pod uwagę, że opór ten zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, już wczoraj pojawiła się w jego okolicy pierwsza reakcja podażowa. Mimo to, strefa ta w dalszym ciagu nie została jednak jeszcze trwale odrzucona. Warto zatem uważnie przyglądać się obecnej sytuacji gdyż trwałe pokonanie bądź odrzucenie tego poziomu mogłoby określić przyszły kierunek ruchu.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Ilu znasz milionerów, którzy stali się bogaci poprzez inwestowanie na kontach oszczędnościowych? Nie mam nic więcej do dodania.

– Robert G. Allen

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Analiza TechnicznaAnaliza Techniczna KryptowalutyBitcoin CashEOSMoneroNEMRippleStellarTRON
Komentarze (0)
Dodaj komentarz