Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem.
EOS/USD – EOS
Spoglądając na notowania EOSa zauważymy, że na skutek ostatnich spadków kurs ponownie osunął się w okolice 4.50 USD, gdzie po raz kolejny pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli trwające od tego czasu wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 7 USD. Dopóki jednak opór ten nie zostanie trwale pokonany, dalsze wzrosty stoją pod ogromnym znakiem zapytania.
XMR/USD – Monero
Pro-wzrostowo wyglądają także notowania Monero, którego kurs osunął się niedawno w okolice pokonanej już jakiś czas temu linii trendu spadkowego. Tam też już wczoraj pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli zatem trwające od tego czasu wzrosty będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 150 USD. Z technicznego punktu widzenia dopiero trwałe pokonanie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji.
TRX/USD – TRON
Równie optymistycznie zaczyna wyglądać także obecna sytuacja na notowaniach TRX, którego kurs osunął się w okolice lokalnego wsparci. Tam również już wczoraj ponownie pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli więc poziom ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przynajmniej ponownego przetestowania okolic 0.028 USD.
ETC/USD – Ethereum Classic
W okolicy dość istotnego wsparcia (10 USD) znajdują się także notowania Ethereum Classic. Spoglądając na interwał dzienny zauważymy, że poziom ten pozostaje niepokonany od maja 2017 roku. Jeżeli więc i tym razem rynek go odrzuci, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów.
BCH/USD – Bitcoin Cash
Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Bitcoin Cash, którego kurs osunął się poniżej kolejnego, lokalnego wsparcia (teraz oporu), co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, rynek przetestuje najpierw w/w opór w okolicy 500 USD.
ZEC/USD – Zcash
Spoglądając na notowania Zcash zauważymy, że tu również rynek odrzuca obecnie techniczne wsparcie w okolicy 110 USD. W tym przypadku warto jednak wziąć pod uwagę, że dopiero trwałe pokonanie 160 USD mogłoby otworzyć drogę do większych wzrostów. Dopóki kurs pozostaje poniżej tej strefy, wszelkie wzrosty mogą okazać się jedynie kolejną korektą w trwającym niemal od początku roku trendzie spadkowym.
ARDOR/USD – Ardor
Ardor od dłuższego czasu porusza się spokojnie na południe. Spadki te dotarły aż w okolice dość istotnego wsparcia 0.075 USD. Biorąc jednak pod uwagę, że tu nie pojawiła się jeszcze żadna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie testowanej strefy, ciężko określić przyszły kierunek ruchu. Jednym z ważniejszych może w tym przypadku okazać się to, czy kurs wybije powyżej 0.1255, co mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów, czy może poniżej 0.0750, co mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“‘Cena, która większości wydaje się być już wysoka, zwykle rośnie jeszcze bardziej, a cena, która wydaje się już być bardzo niska, zwykle schodzi jeszcze niżej.”
– William O’Neil
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.