Analiza Techniczna Kryptowalut 06-07-2020 | BTC, BTC.D, ETH, LISK, BNB

Czas na wakacyjną Analizę Techniczną Kryptowalut 06-07-2020. Czy dziś znajdziecie dla siebie coś interesującego ?

Zanim zaczniemy, podsumujmy Wasze decyzje co do propozycji dla analizy. W cotygodniowej ankiecie ranking wygląda następująco:

Ponadto w komentarzach pod ostatnim nagraniem wideo znalazły się: AGI, XTZ, ATOM, KAI, XRP, SNX, LEND, ENJ, CRO, a także zaległe: CREDIT, Prob, PRE, UBT/ETH, BSV. Waszych propozycji jest dość dużo, jak na jednogodzinny materiał wideo, ale przy założeniu, że BTC nie wykonuje ruchów zmieniających poprzednią analizę, być może uda się przeanalizować większość z wymienionych propozycji.

Zaczynamy analizę!

BTC:

W ostatniej dobie otrzymaliśmy wzrost ceny z 8918 USD do 9244 USD (Bitfinex, g. 9:24). Cena zareagowała tak właściwie po raz trzeci, a zapalnikiem do wzrostów za każdym razem jest ta sama linia trendu wzrostowego, o której pisałem jeszcze tydzień temu w materiale: Analiza Techniczna Kryptowalut 29-06-2020. Wracając do założeń wcześniejszej analizy, nie uważam, żeby nawet trzykrotna reakcja na linię zatrzymała postępujące spadki w korekcie. Oczywiście zakładam, że mogę się mylić, lecz alternatywny scenariusz potwierdzę dopiero po przekroczeniu linii trendu spadkowego wraz z wierzchołkiem z poziomu 9795 USD (Bitfinex).

Co zatem może spowodować trzecie z kolei odbicie od linii trendu? Wg mnie może spowodować lokalny (czytaj: chwilowy, o nieznacznym zasięgu) wzrost ceny, o którym również pisałem. Taki wzrost nie powinien poradzić sobie z trwałym pokonaniem czerwonej linii trendu. Poza tym, zbliżamy się do wypełnienia wierzchołka trójkąta, którego dolne ograniczenie wynika z linii trendu wzrostowego, a górne ograniczenie z linii trendu spadkowego. Im bliżej wierzchołka, tym powinno być zdecydowanie ciekawiej. Wskaźnik RSI nie znajduje się w pozycji ani do wzrostów, ani do spadków, co oznacza, że nie znajdujemy się obecnie w żadnym, istotnym punkcie zwrotnym. Póki co, jako analityk, trader i inwestor, czekam cierpliwie na dalszą realizację mojego scenariusza, który – póki co – zakłada dotarcie przez cenę do strefy popytu oznaczonej żółtym polem.

Wykres BTC

BTC.D:

W indeksie dominacji Bitcoina postępujące spadki. Indeks skutecznie przebił zieloną linię trendu i dodatkowo wykonał jej test z drugiej strony, otwierając sobie furtkę do dalszych spadków. Nie wiem, jaki może być rzeczywisty zasięg tego swingu. Jeśli to tylko lokalny ruch, który nie odwróci trendu wzrostowego, lecz ma go tylko spowolnić, to nie powinien zejść poniżej dołka z poziomu 64 pkt. Przy okazji,na interwale dziennym brakuje niewiele, żeby RSI osiągnęło poziom 30. Byłoby to pierwszym sygnałem do wejścia w strefę, która stworzy możliwość do zatrzymania spadków. Następnie możliwe wyrysowanie formacji wzrostów i mamy sygnał do zmiany kierunku… Przypominam o zależności, która mówi, że gdy wykres Bitcoina nie prezentuje dynamicznych ruchów, altcoiny nabierają swego rodzaju ” pewności siebie”. Innymi słowy, uczestnicy rynku zaczynają szukać alternatywy do lokowania swojego kapitału.

Wykres BTC

ETH:

Sytuacja Etherem zaczyna trochę przypominać tę z Bitcoina. Oznacza, to że gdyby cenie udało się wyjść na dłużej powyżej czerwonej linii trendu i pokonać wierzchołek z dnia 24 czerwca 2020r., mógłbym uznać, że mylę się w swoich przewidywaniach. Dopóki to nie nastąpiło, nadal uważam, że ETH realizuje ruch spadkowy z targetem do żółtej strefy podaży, a wykres jest bardziej czytelny, niż ten w BTC.

To, że obserwujemy chwilowy wzrost ceny, niczego nie zmienia w mojej analizie. Możliwe jest nawet dotarcie ceny jeszcze raz do linii trendu spadkowego, a mimo to nadal będę podtrzymywał swój scenariusz. Dodatkowo, po przebiciu nie zaktualizowałem linii trendu wzrostowego. To celowy zabieg, gdyż rynek może zażądać jej re testu po wykonanym przebiciu. Pojawia się pewna nieścisłość pomiędzy rynkami. Otóż Forex ma niezaliczony ovb pomocniczy tak, jak ma to miejsce na giełdzie Coinbase. Być może to kwestia czasu. Zgodnie z zasadą „Hot or Not”, ten jeden detal uniemożliwia mi zawarcie zakładu na spadki ceny…W przeciwnym razie już bym „shortował” ETH.

Wykres ETH/USD
Wykres ETH/USD – platforma MT4.

LSK:

Od marca 2020 r. niezmiennie powtarzam, że Liskowi trudno będzie opuścić pole konsolidacji ceny oznaczone żółtym prostokątem. I choć lokalnie trwa trend wzrostowy, to każda dotychczasowa próba opuszczenia tego „nieszczęsnego” pola zakończyła się niepowodzeniem. W międzyczasie udało się wychwycić dla Was jeden swing wzrostowy oznaczony na interwale H4.

Patrząc na ostatnie spadki, widzę ich zasięg w okolicach poziomu ceny 1 USD. Przy tej cenie zapadnie decyzja, czy już rozpoczynamy spadki, czy może jeszcze podniesiemy cenę do góry, budując formację głowy z ramionami, która jak wiecie również zapowiada spadki. Tak czy inaczej nie wróżę Liskowi wzrostów mimo, że trend wzrostowy trwający od marca 2020r. nie został jeszcze złamany.

Wykres LSK/USD. Archiwalny swing wzrostowy.
Wykres LSK/USD

BNB:

Odnoszę wrażenie, że Binance coin stał się trochę zapomniany przez świat kryptowalut. Wykres to poniekąd odzwierciedla. Wystarczy porównać go do analizowanym wcześniej Liskiem. Zachowanie podobne, a potencjał zdecydowanie odmienny.

Trwający od marca 2020 r. trend wzrostowy zwalniał z każdą pokonaną linią trendu, a obecnie zbliża się to miejsca, które będzie decydujące. Wybicie dołka z okolic 13,5 USD zbliżyłoby cenę do overbalance’u, który ewidentnie mógłby potwierdzić zatrzymanie i zawrócenie trendu. Póki co, to się jeszcze nie wydarzyło, więc mimo, że ruch jest rozciągnięty w czasie, nadal istnieje szansa na atak szczytu z poziomu okolic 19 USD. Skupiając się tylko na ostatnim swingu w dół w interwale H4, brakuje sygnału do zahamowania lokalnych spadków. Pozostaje zatem obserwować i oczekiwać na odpowiedni sygnał do zawrócenia. W zależności od tego w którym miejscu sygnał się pojawi, będzie wiadomo co dalej zrobi cena.

Wykres BNB/USD

Na dziś to już wszystko. Zapraszam do śledzenia kanału YouTube, który właśnie przekroczył 2 tysiące subskrybcji!

Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Analiza Techniczna Bitcoinanaliza techniczna bitcoinaAnaliza Techniczna Kryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz