Web3 – kurs programowania dla początkujących

Kurs programowania Web3 dla początkujących

Programowania Web3 można nauczyć się dołączając do DAO dla programistów Web3, uczestnicząc w hackathonie Web3 lub zapisując się na kursy związane z blockchainem.

W ostatnich latach idea Web3 zaczęła zadomawiać się wśród twórców stron internetowych dla biznesu. Nowoczesne modele biznesowe podkreślają znaczenie wyjścia poza Internet2 i odkrywania nowych sposobów zarządzania, organizowania i tworzenia znaczenia z ogromnej ilości danych generowanych przez użytkowników, mimo że pomysły dotyczące obecnego rozwoju sieci są nadal niejasne i niejasne.

Sieć semantyczna jest często powiązana z koncepcją Web3, tak jak przewidywali to strategie biznesowe i twórcy stron internetowych. Tim Berners-Lee, wynalazca World Wide Web, początkowo zaproponował ten pomysł w 1999 roku. Dostrzegł potencjał w umożliwieniu robotom „rozmawiania ze sobą” oraz rozumienia i wydobywania znaczenia z danych semantycznych.

Jednak korporacje i informatycy tworzą bardziej kompaktowe i przenośne aplikacje, które wykorzystują crowdsourcing do organizowania danych w sieci i interaktywnych funkcji sieci2. W rezultacie na rynkach kryptowalut i Metaverse rośnie zapotrzebowanie na programistów (programistów) Web3 i blockchain.

Ten artykuł wyjaśni, jakich umiejętności powinieneś się nauczyć dla Web3, dlaczego rozwój Web3 jest niezbędny, jak nauczyć się programowania Web3 i rzuci trochę światła na pensje programistów Web3.

Co to jest tworzenie w Web3?

Świat zmienił się z powodu postępu technologicznego we wszystkich dziedzinach życia. Na przykład wczesne komputery były projektowane wyłącznie jako kalkulatory; jednak komercjalizacja Internetu dała początek technologiom Web3, takim jak blockchain, które są obecnie na topie. Rozwój Web3 odnosi się do praktyki budowania zdecentralizowanych aplikacji (DApps), które działają na blockchainach.

Co więcej, kryptowaluty są powszechne w kilku protokołach zdecentralizowanych finansów (DeFi). To powiedziawszy, uczestnicy sieci, którzy chcą uczestniczyć w opracowywaniu, prowadzeniu, współtworzeniu lub ulepszaniu projektów DeFi, są nagradzani tokenami kryptograficznymi.

Programiści Web3 są ekspertami w dziedzinie matematyki, informatyki i rozwoju blockchain i wiedzą, jak wykorzystać technologię do tworzenia bezpiecznych zasobów cyfrowych. Dodatkowo posiadają umiejętności tworzenia inteligentnych kontraktów dla różnych dziedzin, w tym nieruchomości, opieki zdrowotnej i finansów.

Ale jak zacząć pracę nad Web3?

Branża blockchain wymaga doświadczonych programistów, którzy rozumieją technologię blockchain i mają wyjątkowe umiejętności rozwiązywania problemów, kreatywności i komunikacji. Ponadto inżynierowie komputerowi muszą znać język programowania Solidity, który służy do opracowywania inteligentnych kontraktów na blockchainie Ethereum. Ale jakie inne języki programowania są używane w Web3? Inżynierowie Blockchain powinni również znać C++ lub JavaScript do pisania inteligentnych kontraktów.

Gdzie możesz nauczyć się tworzenia w Web3?

Ze względu na wysokie pensje programistów Web3 w sektorze blockchain, wielu aspirujących programistów Web2 chce uczyć się programowania Web3. Istnieją różne sposoby na zdobycie umiejętności Web3, które omówiono w poniższych sekcjach.

Śledź doświadczonych wpływowych blockchainów i kryptowalut na Twitterze

Aby rozpocząć swoją przygodę z Web3 i Metaverse, śledź na Twitterze doświadczonych ekspertów od blockchain i wpływowych osób kryptograficznych, aby dowiedzieć się o rodzajach projektów, nad którymi pracują. Na przykład współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin i główny programista Ethereum Tim Beiko konsekwentnie dzielą się aktualizacjami na temat blockchainu Ethereum. Śledząc je, można być na bieżąco z trendami w branży blockchain.

Subskrybuj biuletyny kryptograficzne i kanały YouTube

Możesz też zasubskrybować biuletyny kryptograficzne, aby odkryć potrzebne narzędzia Web3 i kanały YouTube, takie jak Smart Contract Programmer lub Patrick Collins, aby bezpłatnie uczyć się tworzenia Web3.

Przeczytaj także: Stany Zjednoczone to jeden z najbardziej przyjaznych kryptowalutom krajów na świecie

Dołącz do DAO dla programistów Web3 lub serwera Discord

Można odkryć społeczności programistów Web3, dołączając do zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO) lub serwera Discord. DAO zorientowane na programistów często poszukują wolontariuszy do współpracy w zakresie DApp lub zdecentralizowanych spraw związanych z zarządzaniem.

Podobnie, idealną metodą na zaangażowanie się i rozpoczęcie rozwoju swojego portfolio blockchain jest wniesienie wkładu do serwera Discord projektu Web3, na przykład poprzez odpowiadanie na zapytania użytkowników. Ponadto materiały edukacyjne, takie jak samouczki Web3 dla początkujących, można zwiększyć, dołączając do kanałów #events, #jobs i #resources dostępnych na wielu z tych serwerów.

Zapisz się na kursy dla programistów Web3 lub związane z blockchain

Nauka od doświadczonych instruktorów na bezpłatnych lub płatnych kursach może pomóc w zdobyciu podstaw lub podniesieniu umiejętności rozwojowych. Na przykład Uniwersytet w Nikozji oferuje bezpłatne kursy, takie jak Wprowadzenie do zdecentralizowanych finansów, które nauczają o podstawach DeFi, stosie aplikacji DeFi i nowatorskich aplikacjach poza DeFi.

Podobnie entuzjaści niewymiennych tokenów (NFT) mogą zapisać się na kurs zatytułowany NFT i Metaverse, aby nauczyć sięukończyć NFT i wybić certyfikat kursu za niewielką opłatą. Z drugiej strony platformy takie jak Coursera oferują pomoc finansową, aby pomóc ludziom w podniesieniu ich umiejętności bez żadnych kosztów.

Alternatywnie, dołączenie do Web3 University może być produktywne dla tych, którzy chcą zrozumieć podstawy programowania Web3, w tym pisanie inteligentnych kontraktów Solidity, tworzenie NFT i tworzenie DApps z pełnym stosem. Samouczki społeczności Ethereum są również przystępnym źródłem wiedzy, jak opracowywać NFT, tokeny ERC-20 i tworzenie pełno wartościowego blockchainu.

Ponadto interaktywna platforma o nazwie CryptoZombies uczy, jak stworzyć własną grę krypto-kolekcjonerską, aby dowiedzieć się o tworzeniu inteligentnych kontraktów w Solidity lub Libra. Co więcej, można znaleźć twórców Web3, śledząc dobrze znane projekty Web3 GitHub, aby uczyć się od doświadczonych programistów, którzy regularnie przyczyniają się do rozwoju Open Source Web3.

Weź udział w hackathonie Web3

Wspólne wydarzenie związane z kodowaniem, zwane „hackathonem” lub „festiwalem kodu”, łączy programistów i ekspertów technicznych w celu ulepszenia lub stworzenia nowego oprogramowania. Ale nie trzeba być doświadczonym programistą, aby wziąć udział w hackathonie.

Hackathony mają silnego ducha rywalizacji, ale także katalizują rozwój społeczności Web3. Na przykład hackathony Web3, takie jak ETHEnver’s BUIDLathon, Polygon BUIDLit, ETHOnline i Solana Summer Camp, pomagają początkującym i zaawansowanym programistom poprawić ich umiejętności programowania i zdobyć fundusze na rozwój zdecentralizowanych aplikacji. Co więcej, większa różnorodność myślenia skutkuje solidniejszymi produktami Web3, ponieważ technologia blockchain wciąż ewoluuje.

Jak zostać programistą Web3?

Dla tych, którzy chcą zostać programistami Web3, kilka prostych kroków pomoże Ci wylądować w zdecentralizowanej przestrzeni internetowej.

Obejmują one:

  • Poznaj podstawowe koncepcje kryptografii, technologii blockchain i informatyki przy użyciu różnych mediów wymienionych w sekcji powyżej.
  • Kolejnym etapem jest zapoznanie się z językiem programowania wymaganym do tworzenia platform Web3. Istnieje wiele języków programowania do nauki, ale te, które są potrzebne to Python, JavaScript, C++ i Solidity.
  • Deweloperzy muszą również zrozumieć struktury danych, których będą potrzebować podczas programowania. Zrozumienie tych podstawowych elementów projektu umożliwia im pisanie lepszego kodu.
  • Na koniec zacznij opracowywać inteligentne kontrakty i testować je w sieciach testowych platform blockchain, takich jak Ethereum i Cardano. W ten sposób inżynierowie blockchain mogą uchronić się przed typowymi błędami i błędami w kodzie, co może skutkować stratami finansowymi lub problemami z integralnością ich danych.

Ile zarabiają programiści Web3?

Zamiast ograniczać się do jednego serwera w chmurze, programiści Web3 tworzą aplikacje dystrybuowane w blockchain lub zdecentralizowanej sieci peer-to-peer, która nie podlega jurysdykcji jednego podmiotu. Czy możesz zrobić karierę w Web3? Czy programiści Web3 są poszukiwani? A czy warto uczyć się Web3?

Pracownicy w branży technologicznej są bardziej niż kiedykolwiek potrzebni po pandemii COVID-19 ze względu na rozwój przestrzeni Web3 — osoby, które mają wiedzę na temat blockchain i jego zastosowań, takich jak NFT, Metaverse i kryptowaluty, zarabiają ogromne pieniądze.

Na przykład roczny zakres wynagrodzenia głównych programistów Web3 wynosi od 100 000 do 142 000 USD, podczas gdy młodsi programiści zarabiają od 60 000 do 120 000 USD rocznie.

Twoje doświadczenie, znajomość języków programowania i staż pracy wpłynie na Twoją pensję. Poniższy rysunek przedstawia różne stanowiska lub średnie, minimalne i maksymalne roczne zarobki poszczególnych typów deweloperów. Takich możliwości można szukać w przestrzeni Web3 na cryptocurrencyjobs.co, Indeed.com i web3.career.

Możliwości Web3 w przyszłości

Biorąc pod uwagę tempo rozwoju technologicznego w ciągu ostatnich kilku lat, zdecentralizowana generacja Internetu umożliwia interakcję między wszystkim, w tym ludźmi i maszynami. W rezultacie Web3 szybko przejmuje kryptosferę, ponieważ umożliwia użytkownikom zarządzanie swoimi danymi za pomocą DApps i zdobywanie nagród za uczestnictwo w zdecentralizowanej przestrzeni internetowej.

Wraz z ewolucją Internetu i ekspansją własności, udostępniania i wykorzystywania informacji, potrzeba uniwersalnego standardu spadnie, a dane będą mogły skutecznie współdziałać niezależnie od tego, w jaki sposób wiedza została stworzona.

Ponadto wzrost zatrudnienia spowodowany przez Web3 prawdopodobnie przewyższy ten, który miał miejsce, gdy rynek zaczął rozumieć, co oznaczało Web2 dla Web1. W rezultacie społeczność Web3 może doświadczyć ogromnej zmiany wynikającej z fundamentalnych zmian ekonomicznych w samej ideologii Web3. To powiedziawszy, deweloperzy i inne stanowiska związane z technologią, takie jak inżynieria komputerowa, będą bardzo poszukiwane. I będą miały potencjał do tworzenia znacznej wartości i wzrostu w ciągu następnej dekady.

Może Cię zainteresuje:

web3
Komentarze (0)
Dodaj komentarz