W piątek wygasają opcje na BTC i ETH. Tymczasem CEO Binance przewiduje, kiedy nowe ATH

CEO najpopularniejszej giełdy kryptowalutowej na świecie, Changpeng Zhao (CZ) twierdzi, że Bitcoin najprawdopodobniej nie przebije poziomu 69 000$ szybciej, niż za dwa lata.

Popularny CZ dodał także, że gdyby cztery lata temu ludzie zostali poinformowani o 20 000$ za Bitcoina w roku 2022, to byliby bardzo szczęśliwi. Chengpeng Zhao podzielił się ostatnio z Guardianem swoją, nieco mało precyzyjną przepowiednią odnośnie tego, ile zajmie Bitcoinowi osiągnięcie nowego ATH:

„Myślę, że biorąc pod uwagę ten spadek ceny z najwyższego w historii poziomu 69 000$ do 20 000$, powrót na szczyt zajmie trochę czasu. To prawdopodobnie zajmie minimum kilka miesięcy, a może kilka lat”

CEO Binance nieprzerwanie wierzy w rozwój branży kryptowalut i uważa, że zmienność, z którą mieliśmy ostatnio do czynienia nie doprowadzi do jej upadku. Uważa jednak, że wiele firm, które startowały w okolicach cenowego ATH Bitcoina będzie miało poważny problem z tym, by się utrzymać i dowieźć swoje produkty.

Bitcoin i Ethereum pod presją wygasających opcji

Na swoim profilu na Twitterze firma Deribit poinformowała wczoraj (22.06), o wygasających w piątek opcjach na Bitcoinie i Ethereum. Chodzi o 103 tys. BTC o wartości ok. 2.1 mld dolarów oraz 1,1 mln ETH o wartości ok. 1,2 mld dolarów.

https://twitter.com/DeribitExchange/status/1539670795730837504

Maksymalna „cena bólu” Bitcoina wynosi 20 500$. Przez „cenę bólu” należy rozumieć maksymalną cenę, za którą największa liczba posiadaczy wspomnianych opcji poniesie straty finansowe. Warto też dodać, że większość traderów posiadających opcje była byczo nastawiona i liczyła na ceny Bitcoina w okolicach 60 000$.

Źódło: Deribit

Na ten moment Bitcoin kilkukrotnie próbował przebić silny opór znajdujący się w okolicach 21 500$ – niestety za każdym razem nieudanie. Możemy więc mówić o trendzie bocznym i ciągłym oscylowaniu ceny nad lub pod psychologiczną granicą 20 000$.

Z kolei w przypadku Etherum, maksymalna „cena bólu” wynosi 1800$. Przy obecnej cenie 1100$ za ETH oznacza to, że cena może spaść do 800$, gdyż stosunek opcji put do call wynosi 0,43.

Źródło: Deribit

W związku z tym istnieje duża szansa, że niedźwiedzie będą próbować zepchnąć cenę Ethereum do 800$. W końcu w grze jest 1,2 mld dolarów potencjalnych strat/zysków. Jeśli chodzi o Bitcoina, to specjaliści od analizy techniczne twierdzą, że jeśli niedźwiedziom uda się wywołać dużą presję sprzedażową i zepchnąć cenę do poniżej 17 700$, następne wsparcie znajduje się dopiero na 13 000$.

Może Cię zainteresować:

BinanceBitcoinBTCCZETH
Komentarze (0)
Dodaj komentarz