Szef strategii inwestycyjnej w JPMorgan nie docenił kryptowalut

Odpowiedzialny za strategię inwestycyjną w JPMorgan Michael Cembalest przyznał, że za późno zdał sobie sprawę z potencjału kryptowalut.

Cembalest podkreślił, że jest to jego prywatna opinia, a nie oficjalne stanowisko JPMorgan.

Wzrost wartości rynku kryptowalut

Analityk poinformował, że nie przewidział wzrostu wartości kryptowalut z 25 miliardów dolarów do 250 miliardów, następnie do 2,5 biliona i obecnych 1,5 biliona dolarów. Dodał również, że zdaje sobie sprawę, że obecnie jest na to spóźniony.

„I did not anticipate the increase in crypto values from $25 billion to $250 billion to $2.5 trillion (and now $1.5 trillion), and I recognize that I am late to this”.

Zdaniem Michaela Cembalesta w inwestycje w kryptowaluty oraz blockchain wkładana jest ogromna ilość pieniędzy. Inwestorzy venture capital coraz szybciej przenoszą pieniądze w kryptowaluty, rywalizując z innymi rodzajami inwestycji.

„There’s a ton of money pouring into crypto and blockchain investments. Venture capitalists have been plowing money into crypto at an accelerating pace, rivaling other innovation categories”.

W co inwestuje venture capital?

Michael Cembalest z JPMorgan wskazuje również, co obecnie cieszy się największym zainteresowaniem wśród inwestorów venture capital:

  • 40% skupia się na handlu, inwestycjach i pożyczkach,
  • 20% wybiera aplikacje Web 3.0 oraz NFT,
  • 10% inwestuje w powiernictwo,
  • pozostali lokują pieniądze w firmach związanych z wydobyciem i bezpieczeństwem danych.

„40% in trading, investing and lending businesses; ~20% in Web 3.0 applications and NFTs; ~10% in custody; and the remainder in a variety of businesses focused on compliance, mining and data security”.

Analityk zauważa, że adopcja kryptowalut rośnie wśród wszystkich inwestorów i we wszystkich regionach. Na dalszy wzrost adopcji mogą natomiast wpływać dwie rzeczy: inwestorzy postrzegają blockchain jako narzędzie inwestycyjne oraz coś innowacyjnego. Do tego dochodzi potrzeba przechowywania wartości w sposób, który stanowi zabezpieczenie przed inflacją.

Czy zgadzasz się z Cembalestem, że jest już spóźniony na to, aby zyskać na kryptowalutach? A może jesteśmy na takim etapie, że wciąż warto zainteresować się możliwościami, jakie dają kryptowaluty i blockchain?

JPMorgan
Komentarze (0)
Dodaj komentarz