Światowe Forum Ekonomiczne chce uregulować działanie kryptowalut

Światowe Forum Ekonomiczne ogłosiło, że zbiera grupę ekspertów sektora publicznego i prywatnego w celu asystowania przy tworzeniu nowych przepisów regulujących funkcjonowanie kryptowalut.

Globalne wsparcie dla kryptowalut

Światowe Forum Ekonomiczne tworzy organizację złożoną z pracowników banków centralnych, przedsiębiorców, analityków blockchaina a także innych, którzy chcą wykorzystać swoją wiedzę do stworzenia długotrwałych warunków prawnych.

Co ciekawe, reakcje na tę wiadomość są różne. Niektórzy twierdzą, że jest to potężny krok w kierunku przenoszenia kryptowalut ku głównemu nurtowi. Inni, że przysporzy to jedynie więcej problemów w trakcie samego procesu.

Mark Williams – profesor Uniwersytetu Bostońskiego, jest jednym z entuzjastów rozwiązania. O przedsięwzięciu wypowiedział się następująco:

“To ogłoszenie jest kolejnym sygnałem, że elity ekonomiczne nie ignorują już innowacji stojących za kryptowalutami i technologią blockchain”

Niektórzy twierdzą, że sama organizacja może jednak wprowadzić jeszcze więcej chaosu w świat rozmytych i rozproszonych regulacji kryptowalut. Prawo traktuje waluty cyfrowe inaczej w zależności od sposobu wykorzystania. Kazdy kraj stosuje swoje własne zasady i to od tradera lub inwestora zależy, czy te zasady zastosuje zanim rozpocznie wykorystywanie kryptowalut dla swojej korzyści.

Mimo to, organizacja miałaby przede wszystkim bałagan legislacyjny uporządkować, tym samym ułatwiając wszystkim użytkownikom ryptowalut funkcjonowanie.

Opinia przewodniczącego

Klaus Schwab, założyciel oraz przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego również zabrał głos w tej sprawie:

Klaus Schwab

“Waluty cyfrowe to sektor wymagający wkładu z wielu sektorów i obszarów geograficznych. To główny punkt zainteresowania Forum. Dzięki naszej długiej historii budowania relacji pomiędzy publicznym i prawnym sektorem, mamy nadzieję, że to konsorcjum będzie pracować na rzecz utworzenia struktury zarządzania dla globalnych walut cyfrowych”

Reakcja ceny

Nowości z forum zaowocowały małym skokiem ceny bitcoina. Przed pojawieniem się tej informacji, cena najpopularniejszej kryptowaluty utrzymywała się na poziomie $8200. Po ogłoszeniu ze strony Forum podskoczyła do $8400. Nie zrekompensowało to całkowicie strat po ostatnich wzrostach, jednak jest to powrót do bardziej byczych mikrotrendów. Jeśli działania organizacji odniosą sukces, możliwe, że zobaczymy przełom na wykresach, a przynajmniej w sposobie legalnego używania kryptowalut.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

BitcoinŚwiatowe Forum Ekonomiczne
Komentarze (0)
Dodaj komentarz