Studia w Metaverse na Uniwersytecie w Hong Kongu ruszają 1 września

Uniwersytet w Hong Kongu zainauguruje klasę w Metaverse od 1 września 2022 – kto jest chętny ?

Uniwersytet w Hong Kongu budując projekt o nazwie MetaHKUST planuje stworzyć środowisko edukacyjne, które wirtualnie połączy oba kampusy — w Hongkongu i Kantonie.

Uniwersytet Nauki i Technologii w Hong Kongu (HKUST) ogłosił, że 1 września będzie gospodarzem imprezy inauguracyjnej klasy wirtualnej rzeczywistości na Metaverse. , który ma się nazywać MetaHKUST.

Pracownik naukowy z uniwersytetu HKUST powiedział South China Morning Post, że uruchomienie klasy z mieszaną rzeczywistością oznacza otwarcie nowego kampusu w mieście Guangzhou w Hongkongu. Pan Hui, profesor z katedry mediów obliczeniowych i sztuki na kampusie w Kantonie, dodał, że:

„Wielu gości może być za granicą i nie może uczestniczyć w otwarciu, więc będziemy ich gościć w Metawerse”.

Budując MetaHKUST, instytucja planuje stworzyć środowisko edukacyjne, które wirtualnie połączy oba kampusy — w Hongkongu i Kantonie. Poprzez wirtualne połączenie kampusów, HKUST ma nadzieję pomóc uczniom przezwyciężyć ograniczenia geograficzne podczas uczęszczania na zajęcia.

Podczas gdy uniwersytety na całym świecie przeniosły się na usługi takie jak Zoom do prowadzenia zajęć online podczas pandemii COVID-19, Hui uważa, że ​​nauka w Metaverse jest lepszą opcją dla studentów, ponieważ promuje wyższy poziom interakcji, dodając:

„Dzięki wirtualnej rzeczywistości możesz poczuć się tak, jakbyś tam był. Sposób, w jaki wchodzisz w interakcję z otaczającymi Cię uczniami, poprawi Twoje wyniki w nauce”.

Pomimo rodzącej się technologii, Wang Yang, wiceprezes ds. rozwoju instytucjonalnego w HKUST, powiedział, że Metaverse „zostanie tutaj”.

Dodając do długiej listy zastosowań, które Metaverse ma do zaoferowania, minister sprawiedlowości Singapuru Edwin Tong wyraził opinię na temat wykorzystania rozwijającej się technologii w legalnych postępowaniach małżeńskich przed sądem i urzędami, sporach sądowych i usługach rządowych.

Tong poparł swoje oświadczenie, przypadkami uroczystości małżeńskich, jakie już odbywały się w Metaverse, dodając:

„Byłoby nie do pomyślenia, że nie będziemy wprowadzać usług rządowych, dostępnych online za pośrednictwem Metaverse w zakresie możliwości zawierania małżeństw, prowadzenia sporów sądowych czy rozmaitych spraw urzędowych”.

Tong stwierdził, że dodanie takiej technologii nie będzie wykluczało tradycyjnych przesłuchań offline i raczej zasugerował „zintegrowaną platformę”, która mogłaby ożywić proces rozwiązywania sporów. Zauważył, że „zawsze może istnieć element hybrydowy”.

Metaverse umożliwia edukacje na każdym uniwersytecie i w każdym miejscu na ziemi. Już tylko to zastosowania jest warte fortuny. Wdaje się, że wizja Marka Zuckerberga odnośnie głębokości zastosowań rynku Metaverse sięga bilionów $ nie jest przesadzona.

Może Cię zainteresuje:

metaversestudiaUniwersytet Hong Kong
Komentarze (0)
Dodaj komentarz