Społeczność krypto wyciąga pomocną dłoń do poszkodowanych w Turcji i Syrii

Społeczność krypto reaguje na trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

Społeczność związana z rynkiem krypto zmobilizowała się, aby pomóc ofiarom katastrofy jaka nawiedziła Turcję i Syrię. W następstwie śmiertelnego trzęsienia ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera w południowo-wschodniej Turcji i północnej części Syrii życie straciło tysiące ludzie a jeszcze więcej uważanych jest za zaginionych.

Potężne trzęsienie ziemi nawiedziło południowo-wschodnią Turcję wzdłuż granicy z Syrią 6 lutego, co do tej pory spowodowało śmierć ponad 5000 osób. Trzęsienie miało siłę 7,8 stopnia w skali Richtera, co jest międzynarodowo klasyfikowane jako „poważne” trzęsienie ziemi i miało miejsce wzdłuż 100 km (62 mil) linii uskoku.

Infrastruktura na tym obszarze uległa poważnym uszkodzeniom, co spowodowało śmiertelną transgraniczną katastrofę humanitarną.

Jednak świat szybko zareagował. W Internecie i na różnych platformach społecznościowych ludzie zbierają fundusze dla lokalnych i międzynarodowych organizacji pomocowych, aby nieść pomoc osobom na dotkniętych obszarach.

Dwie z największych organizacji pomocowych w Turcji, AFAD Turkiye, agencja rządowa zajmująca się takimi katastrofami, oraz organizacja pozarządowa Ahbap, kierowana przez filantropa Haluka Leventa, stanęły na czele organizacji napływu pomocy.

Levent ogłosił, że jego organizacja otworzyła adresy kryptograficzne, aby przyjmować pomoc w różnych formach wirtualnych walut.

Refik Anadol, turecki artysta i dyrektor artystyczny, również uruchomił crowdfunding za pośrednictwem adresu ETH, w którym zebrane środki przekaże zarówno AFAD, jak i Ahbap.

W przestrzeni krypto różne firmy z branży zintensyfikowały swoją pomoc, czy to w formie darowizn kryptograficznych lub fiducjarnych, czy nawet pomocy fizycznej.

Traderzy kryptowalutowymi instrumentami pochodnymi Bitget ogłosili, że przeznaczą 1 milion lir tureckich (TRY) (~53 000 USD), razem Bitfinex, Keet, Synonym i Tether zobowiązały się do 5 milionów (TRY) (~265 500 USD), a Gateio zobowiązało się do 1 miliona (TRY) (~ 53 000 USD).

Lokalna turecka giełda kryptowalut Bitci wysłała ciężarówkę z pomocą do strefy trzęsienia ziemi, ogłaszając jednocześnie, że cały dochód z prowizji za luty zostanie przekazany firmie Ahbap na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi, którego centrum było Kahramanmaraş. Icrypex ogłosił podjęcie działań koordynacyjnych z AFAD i Ahbap.

Największa giełda kryptowalutowa Binance także przyłącza się do pomocy i organizuje wsparcie poszkodowanym.

https://twitter.com/cz_binance/status/1622632162418692097?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1622632162418692097%7Ctwgr%5E4e1aa0d1a8b20db8ae4208311c5cdfcb929f1a2e%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.cryptopolitan.com%2Fcrypto-groups-aid-turkey-earthquake-victims%2F

BtcTurk powiedział, że oprócz przekazania 6 milionów TRY (318 000 USD) organizacjom Ahbap i Akut, turecka giełda kryptograficzna wysłała do strefy trzesię pomoc odzieżową o wartości 1,2 miliona TRY (62 000 USD) we współpracy z lokalnymi rządami.

Turecki oddział ByBit i OKX zobowiązały się do wysłania odpowiednio 100 000 USD i 1 miliona TRY (~ 53 000 USD) pomocy.

Sebastienem Borgetem, współzałożyciel i dyrektor operacyjny Sandbox powiedział :

„Nasze myśli są dziś z narodem tureckim. Wraz ze społecznością twórców The Sandbox w Turcji jesteśmy w kontakcie z odpowiednimi organizacjami pozarządowymi w celu utworzenia funduszu pomocowego i wsparcia obszarów dotkniętych trzęsieniami ziemi”.

Przeczytaj także : Turcja otrzyma pomoc od giełd kryptowalutowych

Powiedział, że wraz z Sandbox Turkey pomogli zapełnić ciężarówkę pilnymi dostawami dla ofiar i osób dotkniętych chorobą oraz szukać opcji długoterminowego wsparcia.

Pomoc niesiona poszkodowanym w wyniku katastrofy może przybrać także postać niewymienialnych tokenów (NFT).

Turecki artysta NFT, Pak, napisał na Twitterze o darowiznie ETH dla Ahbap, wraz z planami inicjatywy NFT dotyczącej długoterminowego wsparcia. Gateio w swojej propozycji wspomniało również o opracowaniu inicjatywy pomocy NFT w celu uzyskania dodatkowego wsparcia w najbliższej przyszłości.

https://twitter.com/muratpak/status/1622908428438970368

Może Cię zainteresuje :

KryptowalutyTrzęsienie ziemiTurcja
Komentarze (0)
Dodaj komentarz