Shiba Inu wyprzedziła Dogecoina pod względem kapitalizacji

Kilkudziesięcioprocentowe wzrosty, jakie w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowuje Shiba Inu (SHIB), pozwoliły nowoczesnemu meme coinowi wyprzedzić nieco skostniałego DOGE w rankingu kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej.

Chociaż Dogecoin chwilowo odzyskał swoją pozycję, to według rankingu CoinGecko SHIB wciąż utrzymuje się w pierwszej dziesiątce.

Spadki na rynku, ale nie na Shiba Inu

Jeszcze ciekawiej wygląda sytuacja, gdy spojrzy się na ostatnie siedem dni. O ile BTC stracił 8,7%, BNB i ADA 7,1%, a DOGE 1,1%, to kurs SHIB wzrósł o ponad 141%. Doprowadziło to do tego, że uruchomiony w zeszłym roku projekt określany żartobliwie jako „Dogecoin Killer” przyniósł inwestorom spektakularne zyski i to pomimo tego, że SHIB notowany jest już na największych giełdach: Binance, Coinbase i Huobi.

Dodatkowo słynący ze swojego ogromnego wpływu na meme coiny Elon Musk publicznie ogłosił, że nie ma w swoim portfelu żadnych tokenów Shiba Inu. Pytanie o aktualny stan posiadania SHIB zadano mu kilka dni temu z konta Shiba Inu (@ShibaInuHodler):

„Hey @elonmusk How Much $Shib You Are Holding!!”

Na co Elon Musk odpowiedział krótkim: żadnego.

„None”

Wartość Shiba Inu (SHIB) to ponad 1/100 rynku

W momencie pisania artykułu aktualna dominacja SHIB w kapitalizacji całego rynku kryptowalut wynosi aż 1,26%, a kurs utrzymuje się na poziomie 0,00006613 USD. Dla porównania dominacja kilku popularnych projektów prezentuje się następująco:

  • Cardano (ADA): 2,46%.
  • Solana (SOL): 2,22%,
  • Polkadot (DOT): 1,68%,
  • Litecoin (LTC): 0,49%,
  • Fantom (FTM): 0,30%.

Co dalej z kursem Shiba Inu?

Obecne wzrosty wpłynęły na nastroje użytkowników popularnej aplikacji Robinhood, którzy od dłuższego czasu domagają się wprowadzenia nowego meme coina, aby mogli łatwo kupować i sprzedawać SHIB. Chociaż oficjalnie Robinhood na razie bez Shiba Inu (SHIB), to można założyć, że firma w końcu zdecyduje się na rozszerzenie oferty. Istotnym argumentem może być nie tylko niezadowolenie ze strony wielu użytkowników, ale również duży spadek przychodów z handlu kryptowalutami, co odbiło się na cenie akcji spółki.

Wprowadzenie SHIB na platformę, na której DOGE cieszył się ogromnym zainteresowaniem mogłoby stać się paliwem do dalszych wzrostów.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

shiba inu
Komentarze (0)
Dodaj komentarz