W ostatnich dniach zarówno w przypadku Bitcoina jak i większości altcoinów, obserwujemy coś na kształt trendu bocznego i małej stagnacji. Zajmujący 5 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, natywny token giełdy Binance – Binance Coin (BNB) – porusza się jednak własnymi ścieżkami – w ciągu ostatniego tygodnia zanotował wzrost o ponad 11% i pierwszy raz od początku czerwca przebił 300$.
BNB notuje przyzwoite wzrosty pomimo silnego sentymentu minimalizowania ryzyka przez inwestorów. Binance Coin (BNB) osiągnął nowe ATH w stosunku do Bitcoina – dzisiaj, tj 04.07.2022 jeden BNB stanowi rekordową jak dotychczas wartość 1,335 Satoshi.
O całym zajściu pisał także na swoim Twitterze CEO giełdy Binance, Changpeng Zhao (CZ). CZ twierdzi, że sam nie sprawdza regularnie ceny Binance Coina (BNB) i czyni to tylko wtedy, gdy ktoś wyślę mu wiadomość, czyli nie częściej niż raz na kilka dni. CZ poinformował także, że deweloperzy BNB skupiają się na budowaniu i dostarczaniu jak najlepszych rozwiązań, nie zaś na samym kursie tokena czy związanych z nim spekulacjach.
Zgodnie z danymi na stronie CoinGecko, kurs Binance Coina (BNB) jest obecnie niższy o 55,60% od rekordowych 675$, które osiągnął w maju roku 2021. Oznacza to, że w obecnym rynku niedźwiedzia BNB radzi sobie lepiej niż Bitcoin czy Ethereum, które zanotowały spadki rzędu ~66% od swoich ATH. Tak solidna postawa BNB może w przyszłości przyciągnąć jeszcze większą rzeszę inwestorów i pchnąć BNB nawet na 3 miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej już w roku 2023. Warto jednak pamiętać o zakusach amerykańskiego SEC’u ze sceptycznym Garym Genslerem na czele, który to rzekomo wszczął dochodzenie w celu ustalenia, czy aby Binance Coin (BNB) nie należy traktować jako niezarejestrowany papier wartościowy.
Jeden ze współzałożycieli Binance, Yi He, wypowiedział się niedawno na temat dochodzenia SEC’u i potencjalnego uznania Binance Coina (BNB) za papier wartościowy. Według niego zarzuty Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełdy są całkowicie bezpodstawne, gdyż BNB to „token użytkowy” (ang. utility token) wspierający cały ekosystem i nie ma najmniejszych podstaw do tego, by traktować go jak papier wartościowy.
Może Cię zainteresować: