OpenSea wycofuje CryptoPunks V1

Platforma OpenSea postanowiła przywrócić zakaz handlu CryptoPunks V1 i po raz kolejny usunęła je ze swojej oferty.

Tym samym kolekcjonerom, którzy rozważają zakup tych nietypowych NFT, pozostaje jedynie skorzystać z LooksRare.

Czy CryptoPunki V1 to podróbki?

Serię CryptoPunk można śmiało określić jako jedną z najpopularniejszych i najdroższych kolekcji NFT, co widać między innymi po cenach, jakie osiągają poszczególne tokeny (Rzadki CryptoPunk sprzedany na aukcji w Sotheby’s, Bezcenny NFT #6046 z serii CryptoPunks). Nie są to jednak tokeny z kolekcji V1, której nie chce u siebie OpenSea i której wyrzekli się nawet jej twórcy (szczegółowe informacje na temat serii znajdziesz w artykule: Czym są Cryptopunki V1? | Hype, ciastko i grzechy LarvaLabs).

Jeżeli jednak spojrzy się na to, że za stworzenie V1 odpowiada LarvaLabs, a wadliwe tokeny trafiły do użytkowników przed tymi, które obecnie cieszą się dużą popularnością wśród kolekcjonerów, trudno nie uznać ich za oryginalne.

Dlaczego OpenSea po raz kolejny usunęło V1?

OpenSea nie chce u siebie CryptoPunks V1 z dwóch powodów: pierwszym jest exploit, który występuje w tokenach z tej serii. Drugi powód związany jest z rzekomym wezwaniem do usunięcia kolekcji, które platforma miała otrzymać od Larva Labs.

Co ciekawe OpenSea przez długi czas nie pozwalało na kupowanie i sprzedawanie tokenów ze wspomnianej serii. Na niedawne wprowadzenie kolekcji wpłynęło dodanie jej u konkurencji (chodzi o wspomnianą na początku platformę LooksRare). Użytkownicy handlujący tokenami CryptoPunks V1 wygenerowali tam już ponad 315 ETH wolumenu transakcyjnego.

Przypominamy jednak o ostrzeżeniu związanym z handlem uszkodzonymi NFT, które zamieszczono na stronie kolekcji w LooksRare. W skrócie: jeżeli ktoś nie rozumie, na czym polega błąd występujący w tokenach z pierwszej serii, to najprawdopodobniej powinien poszukać innej kolekcji.

„A wrapped CryptoPunk from the initial exploited V1 contract version. Buyer beware – if you don’t understand the preceding sentence, this is not the CryptoPunk you’re looking for”.

Co sądzisz o uszkodzonych tokenach? Czy chciałbyś mieć je w swojej kolekcji NFT?

LarvaLabs
Komentarze (0)
Dodaj komentarz