TRON coraz bliżej mainnet’u
Powstała w 2017 roku kryptowaluta TRON zaczyna wchodzić w dość istotny przedział czasu dla rozwoju tego projektu. 31 maja 2018 roku zostanie wydana główna sieć środowiska TRX do publicznego testu przed rozpoczęciem samodzielnego działania protokołu, które planowane jest na 25 czerwca.
https://twitter.com/justinsuntron/status/999981779325931520
W tym czasie wszelkie giełdy, podmioty zarządzające portfelami będą musiały dostosować się do wymogów sieci Odyssey 2.0. Będzie to oddzielenie się TRON’a od środowiska Ethereum czyli przetransferowanie tokenów ERC20 w sieć TRX. Tron będzie zatem konkurencją dla ETH, jednocześnie ciągle mówi się o głównym celu projektu czyli stworzenia zdecentralizowanego internetu dla użytkowników. Jak stwierdza jeden z twórców sieci Lucien Chen, będzie ona wykorzystywała m.in. takie rozwiązania jak Zero Knowledge (znaną z ZCash). Jest ona oparta na języku JAVA oraz protokół PoS. Zespół techniczny zawiera 50 członków, który do 1 lipca powiększy się do 80 osób.
TRON miał w swojej historii wiele wpadek, na czele z wpadką o splagiatowanym whitepaper. Pomimo tego ciągle projekt przyciąga wiele osób a obecna data może spowodować, że nabierze on wartości użytkowej. Ostatnio wielkim faktem było to, że Justin Sun (CEO TRON) zamierza nabyć Bittorrenta, jednego z największych klientów w sieci Torrentów. Celem ma być zintegrowanie uTorrenta (oprogramowania powiązanego z siecią torrent) z siecią TRON’a a to może zwiększyć zasięg wykorzystania tej kryptowaluty.
Poradnik dotyczący migracji TRX
Jeśli posiadasz tokeny TRX na jednej z podanych giełd: Binance, Bitfinex, Cryptopia, Gate.io, Bithump, Coinnest, RightBTC to możesz się nie obawiać, gdyż te giełdy zapowiedziały aktualizację związaną z nową siecią TRON’a. Jeśli posiadamy tokeny na MyEtherWallet lub LedgerNanoS to należy dokonać transferu tych środków na jedną z powyższych giełd. Terminem ostatecznym jest 24 czerwca, ale należy dokładnie zbadać czy któraś z giełd nie ustanowiła takiej daty na parę dni wcześniej. Jakie jest zatem Wasze zdanie na temat tej kryptowaluty? Czy rzeczywiście uda się zrealizować zapowiadaną główną sieć? Zapraszamy serdecznie do dyskusji na ten temat.
Co z giełdą KuCoin?
Coś mi tu śmierdzi. Dlaczego jedyną możliwością wymiany starych tokenów na nowe jest zdeponowanie ich na giełdzie? Kiedy w oficjalnej wersji Storj (zdecentralizowana chmura umożliwiająca przechowywanie zaszyfrowanych plików albo zarabianie na udostępnianiu niewykorzystanej pamięci komputera) odbywała się wymiana tokenów SJCX (na łańcuchu Bitcoina) na STORJ (w Ethereum), założyciele sieci utworzyli stronę, na której wybiera się adres do wypłaty nowych tokenów i otrzymuje adres, na który trzeba przelać stare (kurs 1:1). I ta strona wciąż działa (chociaż niedługo ją wyłączą), mimo że zmiana systemu płatności w Storj była już dawno temu. Też trzeba komuś zaufać, ale powierza mu się swoje środki na krótszy czas – nie ma czegoś takiego, że jak się nie będzie miało środków na giełdzie, to nie będzie można już ich wymienić.