Kryptowaluta Basic Attention Token zostanie dodana na Coinbase Pro

Platforma kryptowalutowa Coinbase ogłosiła za pośrednictwem swojego bloga, iż zamierza dodać nowy token na platformę Coinbase Pro. Nową kryptowalutą będzie Basic Attention Token (BAT), token ERC-20 przeznaczony do współpracy z przeglądarką Brave Browser, w której możemy wspierać twórców poprzez dotację w tokenach BAT.  Kryptowaluta ta została utworzona przez m.in. współzałożyciela Mozilla Firefox, Brendana Eich.

Basic Attention Token (BAT) będzie dostępny w parze z USD Coin (USDC), stablecoinie, który oparty jest w stosunku 1:1 do dolara amerykańskiego. Coinbase opracował USDC wraz z firmą z Circle, która w lutym br. nabyła giełdę kryptowalut Poloniex. Jednakże, BAT nie jest dostępny na podstawowej platformie, tylko dla użytkowników CoinbasePro. Firma wyda dodatkowy komunikat, jeśli zdecydują o dodaniu BAT dla zwykłej platformy konsumenckiej. Informacja o dodaniu BAT przez Coinbase, spowodowała duży wzrost ceny kryptowaluty – 18% wzrost podczas pisania artykułu.

„Przyjmujemy depozyty przez co najmniej 12 godzin przed umożliwieniem handlu. Po ustaleniu wystarczającej płynności rozpocznie się handel dla zamówień BAT/USDC. Użytkownicy mogą konwertować swoje dolary na USDC za pomocą jednego kliknięcia w interfejsie Pro.” – napisali na swoim blogu

Basic Attention Token (BAT) to otwarta, zdecentralizowana platforma skupiona na finansowaniu twórców poprzez tokeny BAT. Sama kryptowaluta została utworzona na blockchainie Ethereum. Platforma jest zintegrowana z przeglądarką internetową Brave Browser. Zgodnie z witryną, Basic Attention Token zasadniczo rozwija wydajność cyfrowej promocji, budując nowy token, który można wymieniać między twórcami, przedsiębiorcami i zwykłymi użytkownikami.

źródło: pixabay.com

Kryptowaluty na Coinbase

Coinbase znany jest przede wszystkim z wysokiej pozycji na rynku Bitcoina i Bitcoin Cash. Do niedawna, giełda oferowała jedynie BitcoinaBitcoin CashLitecoina oraz Ethereum, głównie z powodów problemów regulacyjnych oraz nacisku ze strony SEC (Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd). Przyczyną chęci wprowadzenia dodatkowych tokenów jest wzrastająca rywalizacja w środowisku giełd kryptowalut na świecie.

Platforma świadczy usługi umożliwiające handel kryptowalutami z użyciem walut FIAT, co stawia giełdę na wysokiej pozycji, zarówno pod względem zaufania, jak i szybkości oraz przejrzystości płatności. Zwiększona konkurencja ze strony innych giełd położyła nacisk na Coinbase. Kiedyś, gdy ktoś szukał sposobu na kupno Bitcoina i Ethereum z użyciem walut FIAT, udawał się na giełdę Coinbase, albo Gemini. Z biegiem czasu, inne giełdy, takie jak OkCoin czy Bittrex zaczęły oferować swoim użytkownikom możliwość kupowania Bitcoina za FIAT, z niższym podatkiem transakcyjnym.

Co sądzicie o dodaniu BAT na platformę Coinbase Pro? Zapraszamy do dyskusji!

BATBlockchainCoinbaseKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz