Kolejny rekord ceny za wirtualną działkę

Niecałe dwa tygodnie wystarczyły, aby padł kolejny rekord ceny za wirtualną działkę w grze Decentraland. Tym razem kwota transakcji zbliżyła się do miliona dolarów.

Co ciekawe firma Republic Realm, która zapłaciła za wirtualną działkę ponad 900 000 dolarów, na razie nie ma planów na to, do czego ją wykorzysta.

Działka o powierzchni 16 akrów za 900 000 USD

Powierzchnia wirtualnej działki wynosi 16 akrów. Cena, jaką zapłacił nowy nabywca, jest o ponad 200 000 dolarów wyższa, niż wynosił koszt zakupu poprzedniej najdroższej działki. Wówczas Protokół Boson wydał na wirtualną ziemię 700 000 dolarów. W tamtym przypadku inwestycja od początku wiązała się z planami, aby stworzyć wirtualne centrum handlowe od Boson Protocol.

Cenna wirtualna ziemia w Decentraland

Warto zwrócić uwagę na fakt, że koszt zakupu wirtualnej ziemi w grze spokojnie wystarczyłby na opłacenie prawdziwej ziemi i to nawet w popularnych miastach. Firma Republic Realm zapłaciła dokładnie 913 228,20 dolarów, co przy obecnym kursie (3,80) daje 3 467 984 PLN.

Oprócz rekordu ceny, dzięki tej transakcji pobito również rekord wielkości. Na 16 akrów cyfrowej ziemi w Decentraland składa się 259 mniejszych działek. Nowy nabywca nie ujawnił na razie żadnych planów związanych z działką kupioną w ramach rekordowej transakcji. Firma przyznała natomiast, że jest zaangażowana w rozwój całego projektu.

Transakcje w Decentraland rozliczane są w kryptowalucie MANA, której aktualny kurs wynosi 0,39 USD. Podczas ATH w maju tego roku kurs wynosił 1,60 USD. Kryptowalutą MANA można płacić między innymi za dostępne w grze przedmioty oraz ziemię.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, na czym polega idea gry Decentraland, zajrzyj do artykułu Decentraland otwarty! | Spełnił się mokry sen kryptoentuzjastów.

Tradycyjny rynek nieruchomości również interesuje się kryptowalutami

Zakup cyfrowej ziemi za kryptowaluty to jedno, ale jakiś czas temu informowaliśmy o możliwości kupienia za BTC prawdziwej nieruchomości. Pisaliśmy o tym w artykule David Guetta chce sprzedać apartament za 14 milionów dolarów w BTC.

Decentralandwirtualne działki
Komentarze (0)
Dodaj komentarz