Rynek kryptowalut odnotował gwałtowny impuls wzrostowy po spadkach z 24 września. Według danych CoinStats, kurs bitcoin wzrósł o 4,55 procent, a najlepsze dotychczas altcoiny utrzymują cały czas zielony kolor na wykresach cenowych. Pamiętacie wpis „Cisza przed burzą…”?
Znikąd się to nie wzięło
Pomimo solidnego ruchu cenowego w górę, Josh Rager twierdzi, że bitcoin nie pokazał jeszcze na co go stać. Aby utrzymać bycze momentum, cena BTC musi odnotować dzienne zamknięcie powyżej poziomu 8750 USD. W przeciwnym razie, wg Ragera, byki powinny obniżyć swoje oczekiwania dotyczące krótkoterminowych zysków.
Istnieje sugestia, że kurs bitcoin mógł uformować potrójne dno, zwyżkowy wzór odwrócenia, który pokazuje trzy nieudane próby osiągnięcia nowych minimów. Jeśli pattern zostanie potwierdzony, byki mogą łatwo odzyskać poziom 9 000 $.
Oczy zwrócone są na altcoiny
Zaskakujące jest to, że Bitcoin nie jest wcale w centrum zainteresowania. XRP kradnie całe światło reflektorów, ponieważ wydaje się, że jest na granicy dużego byczego ruchu, który wg niektórych może zrównać się z rajdem w grudniu 2017 r. „Crypto Welson” mówi, że spodziewa się dużego ruchu, jeśli cena XRP utrzyma się powyżej aktualnego wsparcia. Dodaje również, że posiadacze XRP od lat czekają na ten ruch.
Tymczasem Ethereum, największy altcoin pod względem kapitalizacji rynkowej, również wzrósł o prawie osiem procent, zbliżając się do psychologicznie ważnego celu 200 USD.
Jakie są Wasze odczucia odnośnie aktualnej sytuacji rynkowej? Zapraszamy do dyskusji.
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.