Floki Inu marzy o notowaniu na Coinbase

Społeczność meme-totena Floki Inu ($FLOKI) przygotowała petycję, w której prosi giełdę kryptowalut Coinbase o umieszczenie swojego tokena na jej parkiecie. Chęć notowań FLOKI na największej, amerykańskiej giełdzie wyraziło już ponad 30 000 użytkowników.

Zgodnie z treścią petycji opublikowanej w witrynie Change.org, autorzy dopominają się o uznanie, na jakie ich zdaniem zasługuje FLOKI i wciągnięcie tokena na listę notowań Coinbase.

Coinbase rozpoczęła we wrześniu listing jednego z bezpośrednich rywali Floki – Shiba Inu, tokena uznanego wówczas za bezpośredniego rywala Dogecoina. W ramach meme-tokenowej konkurencji Floki poszedł o krok dalej, wskazując w swoich przekazach marketingowych, że „Dogecoin to Shiba Inu o imieniu Floki”.

Wezwanie do składania podpisów pod petycją odnośnie umieszczenia Floki Inu na parkiecie Coinbase opublikowano również na oficjalnym koncie Floki na Twitterze. W czasie przygotowywania niniejszej publikacji tweet miał już ponad 2200 polubień:

Floki kontra Shiba

Floki Inu jest rywalem zarówno SHIB, jak i DOGE. Jako token, funkcjonuje między innymi na Binance Smart Chain.

Floki Inu trafiło na nagłówki medialne już w zeszłym miesiącu po (między innymi) rozpoczęciu kampanii reklamowej w londyńskim systemie transportu publicznego pod hasłem „Przegapiłeś Doge? Zdobądź Floki”:

Warto zauważyć, że zwolennicy Shiba Inu stosują podobną strategię w staraniach o wciągnięcie SHIB na listę tokenów obecnych na popularnej platformie Robinhood. Pod petycją zatytułowaną „Kindly request of Robinhood to list Shiba Inu coin” podpisało się już ponad 537 000 osób. Celem jest 1 milion podpisów. Dodajmy, że w połowie października podpisów było 240 000.

Efekt Coinbase trampoliną dla Floki Inu?

Choć niektórzy komentatorzy twierdzą, że tak zwany „efekt Coinbase” powoli traci na sile i znaczeniu, trudno zaprzeczyć, że w przypadku listingu nowych coinów na giełdę, ich rynek doświadczał niejednokrotnie odczuwalnych wzrostów.

Aktualną, spadkową tendencję w tym zakresie przypisać można luźniejszym standardom Coinbase w zakresie dodawania zasobów cyfrowych.

Oto kryptowaluty, które we wcześniejszych latach odnotowały wzrosty w czasie mniej więcej ośmiu godzin po listingu:

  • 3 maj 2017 – Litecoin wzrósł o 3%
  • 19 grudnia 2019 – Bitcoin Cash wzrósł o 9,9%
  • 17 kwietnia 2019 – Augur wzrósł o 15,3%
  • 30 maja 2019 – EOS wzrósł o 10,1%

Tak czy inaczej, kwestia ewentualnego listingu FLOKI na Coinbase pozostaje zapewne w dużej mierze kwestią zysków, które giełda i inwestorzy mogliby z tego tytułu zainkasować.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Coinbasefloki inuTokeny
Komentarze (0)
Dodaj komentarz