Elon Musk bije rekord Guinnessa

Elon Musk będzie nadal jest częstym gościem w wiadomościach w 2023 roku. W 2022 roku, nieźle szalał, kupując Twittera, sprzedając akcje Tesli i wystrzeliwując setki rakiet w kosmos ze swoją firmą SpaceX. Dyrektor generalny wszystkich tych firm pobił światowy rekord… którego nikt nie chciałby mieć na swoim koncie.

Prezes Tesli i Twittera stracił w ciągu ostatniego roku tyle fortuny, że został za to wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. W ten sposób oficjalnie pobito rekord świata w „największej utracie osobistej fortuny w historii”, jak twierdzi organizacja.

Forbes niedawno oszacował, że wartość netto Muska spadła o 183 miliardy dolarów w nieco ponad rok. Bloomberg oszacował spadek na 200 miliardów dolarów.

Przed Elonem Muskiem poprzedni rekord utraty fortuny osobistej, wynoszący 58,6 miliarda dolarów, został ustanowiony przez założyciela i dyrektora generalnego Softbanku w 2000 roku, Masayoshi Son.

Elon Musk, niedawny właściciel Twittera, jest dyrektorem generalnym i największym udziałowcem Tesli. A ponieważ firma zajmująca się samochodami elektrycznymi straciła ponad połowę swojej wartości rynkowej, odkąd Elon Musk pojawił się na Twitterze, jej fortuny nadal słabną.

Wartość netto Muska osiągnęła szczyt w listopadzie 2021 r. Ale akcje Tesli, odpowiedzialne za większość bogactwa Muska, spadły w zeszłym roku o 65%. Akcje Tesli kosztowały 340,79 USD 13 kwietnia, dzień przed tym, jak Twitter ujawnił w oświadczeniu o papierach wartościowych, że miliarder złożył ofertę wartą 43,4 miliarda USD. Od tego czasu cena akcji Tesli gwałtownie spadła: teraz jest warta 160 USD.

Zakup Twittera przez Elona Muska okazał się kosztowny. Od tego czasu, z powodu wielu złych decyzji, najbogatszy człowiek na świecie stopniowo tracił swoją fortunę.

W efekcie Elon Musk przestał być najbogatszym człowiekiem świata , tracąc tytuł na rzecz Bernarda Arnaulta, szefa francuskiej firmy, do której należy Louis Vuitton.

Obecnie Elon Musk ma fortunę w wysokości 144,4 miliarda dolarów, według najnowszych szacunków Forbesa, więc możemy zapewnić, że CEO Tesli i Twittera nadal jest jednym z 5 najbogatszych ludzi na świecie.

ElonElon MuskGuinnessaMiliarderMuskRekordRekord GuinnessaTop 5TwitterUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz