Ekwiwalent łącznej wartości kapitalizacji BTC i ETH wstrzyknięty do gospodarki USA | Czy sprawy wymykają się spod kontroli?

Trzeci dzień z rzędu Rezerwa Federalna USA (FED) wstrzyknęła do systemu więcej pieniędzy. Wywołuje to powszechne obawy, że sprawy wymykają się spod kontroli. Ironią jest to, że amerykańskie organy regulacyjne nieustannie opowiadają o manipulacjach na rynku kryptowalutowym, a przecież zdarzenia rynkowe dzieją się tuż pod ich nosem. Pod latarnią najciemniej? Czy może kryje się za tym coś więcej?

Łączna kapitalizacja Bitcoin i Ethereum równa się łącznej wartości wstrzykniętych dotychczas środków przez FED

Mija kolejny dzień i kolejne 75 miliardów dolarów zalewa amerykańskie rynki pieniężne. Do tej pory (tylko w tym tygodniu) na rynki wstrzyknięto 203 miliardy dolarów. Jest to odpowiednik łącznej kapitalizacji rynkowej Bitcoin i Ethereum na dzisiejszych poziomach.

Wszystko wskazuje na to, że suma summarum kwota ta będzie większa niż cała kapitalizacja rynkowa aktywów kryptograficznych.

https://twitter.com/APompliano/status/1174831469493178368?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1174831469493178368&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.newsbtc.com%2F2019%2F09%2F20%2Ffed-keeps-printing-money-and-theyre-worried-about-crypto-market-manipulation%2F

Wzrost stóp procentowych w tym tygodniu zagroził zakłóceniem sprawności działania rynku obligacji i całego systemu pożyczek. Repo miało miejsce dzień po tym, jak Federal Open Market Commitee zmienił referencyjną stopę procentową od 1,75% do 2%.

To pierwszy raz, kiedy bank centralny podjął takie kroki od globalnego kryzysu finansowego 10 lat temu. Banki i firmy finansowe masowo zaciągały kredyty hipoteczne typu sub-prime. Wszystko po to, aby sfinansować własny handel instrumentami pochodnymi. Spowodowało to kataklizm finansowy i późniejsze załamanie rynku.

Przewodniczący FED, Jay Powell powiedział:

Chociaż kwestie te są ważne dla funkcjonowania rynku i jego uczestników, nie mają one wpływu na gospodarkę ani na politykę pieniężną.

źródło: tutaj

Manipulacje na rynku kryptowalut a sprawa FED

Podczas gry w gospodarce amerykańskiej dzieje się sporo, społeczność kryptowalutowa zdaje się podnosić larum odnośnie częstotliwości reakcji organów regulacyjnych. Wielu zastanawia się, czy zatem rynek jest manipulowany. Welson Trader komentuje sprawę następująco:

Kiedy „drukuje się” 10 000 000 tetherów, wszyscy krzyczą„ manipulacja na rynku”. Ale kiedy FED drukuje 130 000 000 000, to tylko „otwarte operacje rynkowe”

https://twitter.com/CryptoWelson/status/1174876684954349568

Zaraz, zaraz, przecież Tether nie jest rządem… Wygląda jednak na to, że zła sława kryptowalut pochodzi w dużej mierze od tych, którym trudno jest inaczej uzasadniać swoje działania na rynku.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Zapraszamy do dyskusji.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

BitcoinEthereumFedKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz