Co nowego? – Podsumowanie tygodnia #22

Co nowego? – jest cotygodniową serią najciekawszych newsów z poprzedniego tygodnia.

Margin trading już niedługo na Binance

Binance potwierdził, że uruchomi usługę margin trading, po tym, jak giełda kryptowalut przypadkowo opublikowała tweety sugerujące, że usługa jest w trakcie opracowywania. Po raz pierwszy zauważony przez użytkowników Twittera w piątek, Binance zamieścił zrzuty ekranu swojej platformy w nocnych i jasnych trybach, pytając użytkowników, które z nich preferują. Zrzuty ekranowe zawierały specjalną kartę „Margin” z komunikatem, że obrót depozytem zabezpieczającym wiąże się z „wyższym potencjalnym zyskiem”, ale także z „większym ryzykiem”. Obrót depozytem zabezpieczającym odnosi się do wykorzystania pożyczonych środków od maklera lub giełdy w celu wymiany aktywów.

Aplikacja do wysyłania BTC na Twitterze staje się łatwiejsza w obsłudze

Aplikacja, która działa na platformie Twitter i polega na wysyłaniu napiwków w postaci BTC poprzez Lightning Network jest teraz łatwiejsza w użyciu dzięki nowej aktualizacji. Uruchomiony na początku tego roku, Tippin.me wziął szturmem społeczność Twittera, umożliwiając wykorzystanie użytkownikom eksperymentalnej technologii Lightning Network poprzez warstwę mikropłatności. Powstająca wciąż sieć jest budowana przez szereg startupów i programistów, którzy chcą stworzyć nowy poziom skalowania sieci. W czwartek wieczorem wydano wersję 1.0 aplikacji Chrome z funkcjami, które mają ułatwić wprowadzanie nowych użytkowników do aplikacji. Elementy te obejmują bardziej rozbudowany wbudowany portfel i lepszy system przesyłania wiadomości.

Nowy sposób na rozwijanie Dapps na Ethereum

Podstawowa infrastruktura na Ethereum 2.0 może wymagać poważnego przeprojektowania. Nowa propozycja twórcy Ethereum, Vitalika Buterina, nazwana łańcuchem nawigacyjnym, sugeruje radykalną modyfikację roli blockchainu w nowej iteracji sieci ETH opartej na konsensusie proof-of-stake. Raul Jordan współtwórca Prysmatic Labs twierdzi, że w łańcuchu nawigacyjnym będzie można wdrożyć te małe światy, które podsumowują, jak działa blockchain oraz jak działają smart kontrakty. Prysmatic Labs jest jednym z kilkunastu zespołów budujących oprogramowanie do obsługi wysoce skalowalnej i energooszczędnej wersji drugiego co do wielkości na świecie blockchainu na podstawie konsensusu proof-of-stake. Według Jordana proponowany projekt łańcucha nawigacyjnego zaproponowany przez Buterina „znacznie ułatwia twórcom aplikacji, ludziom budującym na Ethereum”, wykorzystanie nowej sieci bez konieczności ponownego uczenia się parametrów całkowicie nowej platformy blockchain. Jest to mile widziana wiadomość dla wielu twórców aplikacji na drugiej co do wielkości platformie blockchain na świecie, którzy od lat oczekują aktualizacji Ethereum 2.0 bez pełnego zrozumienia tego, co się z tym wiąże.

Cryptopia wnioskuje o status upadłościowy i ochronę

Zhakowana giełda kryptowalut Cryptopia, która została postawiona w stan likwidacji na początku tego miesiąca, złożyła wniosek o ochronę upadłościową w USA. Wyznaczony przez Cryptopię likwidator, firma świadcząca profesjonalne usługi Grant Thornton, ogłosił w poniedziałek, że podjął kroki w celu zachowania danych Cryptopii przechowywanych na serwerach w firmie z siedzibą w Arizonie. Sąd upadłościowy w południowym dystrykcie Nowego Jorku wydał w piątek nakaz Cryptopii, udzielając nadzwyczajnego wniosku o tymczasową ulgę do 7 czerwca. Grant Thornton powiedział:

Nakaz tymczasowy zachowuje dane Cryptopii, które obejmują bazę danych SQL zawierającą wszystkie posiadane kryptowaluty przez klientów oraz dane kontaktowe posiadacza konta. Bez tych informacji pogodzenie indywidualnych udziałów z walutami posiadanymi przez Cryptopię będzie niemożliwe.

Nowa giełda kryptowalut w Japonii wspierana przez Yahoo

Nowa platforma giełdy kryptograficznej, w której Yahoo Japan jest właścicielem dużego pakietu, zostanie uruchomiona po ponad roku rozwoju. Nowa platforma, zwana Taotao, ogłosiła w niedzielę, że ​​zostanie uruchomiona w czwartek 30 maja. Według strony internetowej Taotao giełda będzie oferować aplikację mobilną obok swojej platformy internetowej i będzie oferować handel BTC i ETH. Firma udostępni również dźwignię zainteresowanym użytkownikom, dodając trzy dodatkowe krypto do dostępnych opcji: XRP, LTC, BCH. Taotao podlega regulacjom jako wirtualna firma zajmująca się wymianą walut w ramach Agencji Usług Finansowych, której strona internetowa dumnie wyświetla numer rejestracyjny 00001. Ta wczesna rejestracja odbywa się za pośrednictwem poprzedniej autoryzowanej giełdy przez FSA – BitARG, w której Yahoo Japan kupiło 40-procentowy pakiet w marcu. W tym czasie Nikkei Asian Review poinformował, że Yahoo Japan przejęło udział w celu stworzenia nowej platformy giełdowej przy użyciu technologii BitARG.

0x wspiera zdecentralizowane giełdy

Rozwiązanie kryptograficzne zwane dowodami zerowej wiedzy (ZKP) może pomóc powolnym zdecentralizowanym giełdom (DEX) osiągać prędkości porównywalne z bardziej tradycyjnymi platformami. Firma z siedzibą w San Francisco, 0x, współpracuje z izraelską firmą zajmującą się oprogramowaniem i usługami StarkWare, aby przetestować rozwiązanie ZKP o nazwie StarkDEX, które może przetwarzać około 500 transakcji na sekundę. Prezes StarkWare, Uri Kolodny, że cel jest jasny: „Handel nieizolacyjny w skali”. Mówiąc o tym, jak ZKP można zaimplementować w ekosystemie 0x DEX, lider marketingu 0x Matt Taylor powiedział:

Naszym celem jest, aby do końca tego roku być w stanie mieć gotowy produkt w fazie produkcji, w sieci głównej, aby ludzie mogli rzeczywiście korzystać z tej technologii. … Zamierzamy uczynić to głównym kierunkiem rozwoju projektu 0x.

IBM i Mærsk przekonują kolejnych przewoźników do blockchainu

Blockchain tranzytowy TradeLens, opracowany przez IBM i Maersk, w końcu przekonał dwóch sporych przewoźników ładunków morskich do aktywnego członkostwa na platformie. Nowe firmy to Mediterranean Shipping Company (MSC), druga co do wielkości firma na świecie po Maersk; i CMA-CGM, czwarty co do wielkości podmiot na świecie pod względem ładowności. MSC i CMA-CGM dołączają do innych przewoźników z Azji, Pacific International Lines (PIL), Zim Integrated Shipping Services i filii Maersk Hamburg Süd, które po połączeniu stanowią prawie połowę światowych danych o ładunkach kontenerów oceanicznych. TradeLens obsługuje także ponad 100 operatorów łańcucha dostaw ze świata spedycji, w tym władze portowe oraz właścicieli ładunków.

Giełda Coinfloor z UK pomaga firmom z branży dogadać się z bankami

Coinfloor, najdłużej działająca giełda kryptograficzna w Wielkiej Brytanii, połączyła siły z Enumis, instytucją pieniądza elektronicznego, w celu dostarczania kont bankowych firmom kryptograficznym, co stanowi odwieczną bolączkę w całej branży. W ramach partnerstwa Enumis zapłaci Coinfloor opłatę za polecanie renomowanych firm kryptograficznych, które pomyślnie skonfigurowały rachunki bieżące. Obi Nwosu, dyrektor generalny Coinfloor komentuje:

Jesteśmy wtajemniczeni w przestrzeń kryptograficzną, wiemy, że firmy kryptograficzne działają jako dobrzy i zgodni opiekunowie, a teraz będziemy sprawdzać je i polecać Enumisowi w sprawie ich wdrożeń. Myślę, że pośrednictwo jest technicznie złym słowem, ale współpracujemy z Enumis i wprowadzamy klientów do oferty. Po uzyskaniu własnego rachunku bieżącego w Enumis na początku roku, firmy zdały sobie sprawę, że „razem możemy zrobić więcej.

Oprócz opłat, Coinfloor ma nadzieję, że dostęp do rachunków fiat będzie kolejną atrakcją dla startupów do korzystania z giełdy. Założona w 2013 r. firma ma obecnie 50 000 klientów i zamierza stać się najważniejszym pomostem pomiędzy krypto i walutami fiat dla Wielkiej Brytanii.

Manipulacje Bitcoin Cash SV

Oszuści zwiększyli cenę Bitcoin SV (BSV) w środę, publikując fałszywy alert informacyjny, który miał wykazać, że twórca BSV jest także twórcą Bitcoina. Fałszywy alert, przedstawiony przez chiński serwis informacyjny Coinbull, twierdził, że Craig Wright przesłał BTC z legendarnych portfeli Satoshiego, aby udowodnić swoją tożsamość. Wynik? Zwiększenie o 60 USD ceny BSV w mniej niż 10 godzin. Wright, który kierował hard forkiem, który doprowadził do narodzin BSV w listopadzie 2018 r., od lat utrzymuje, że jest Satoshi Nakamoto, Jednakże, do dzisiaj nie był w stanie jasno tego udowodnić.

Egipt zezwala na działanie licencjonowanych firm kryptowalutowych

Egipt wydaje się rozluźniać ograniczenia dotyczące kryptowaluty. Źródło przemawiające do agencji prasowej Middle East News Agency przedstawiło propozycję projektu ustawy zakazującej tworzenia, handlu lub promocji kryptowalut bez licencji. Wcześniej Egipt zakazał działalności wszelkim podmiotom z branży kryptowalut zgodnie z prawem islamskim. Shawki Allam, obecny wielki mufti Egiptu, wydał ten zakaz na początku 2018 r., stwierdzając, że technologia może podważyć system prawny poprzez uchylanie się od opodatkowania, pranie pieniędzy i inne oszustwa. Wielki Mufti był również zaniepokojony zmiennością krypto i oszustwami. Jednak wraz z rozwojem rynku i rozpoczęciem eksploracji technologii przez sąsiednie kraje, rząd łagodzi swoje stanowisko.

Maciej Kmita

BinanceBitcoinBlockchainBSVCryptopiaegiptEthereum
Komentarze (0)
Dodaj komentarz