Bitcoin utrzymuje kluczowe poziomy choć nie sposób oprzeć się wrażeniu, że gwałtowny rajd kryptowalut wyhamował, a część byków już zdążyła ochłonąć. Oczy inwestorów ponownie zwrócone są w strone amerykańskiego Fed. Mocne piątkowe dane NFP z amerykańskiej gospodarki nieco 'przeraziły’ inwestorów spodziewających się gołębiego zwrotu w wykonaniu Rezerwy Federalnej. Tymczaem mocne dane z gospodarki prawdopodobnie ośmielą bankierów do kolejnej wysokiej podwyżki stóp, której chciały uniknąć rynki. Od publikacji danych Bitcoin wciąż jednak oscyluje wokół 23 000 USD. Główna kryptowaluta prawdopodobnie szykuje się do większego ruchu.
Kolejny raz przeanalizujemy kilka kluczowych danych on-chain i spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie czy Bitcoin pozycjonuje się by utrzymać wzrosty i kluczowe wsparcia w postaci Realized price oraz 200 sesyjnej średniej kroczącej na interwale tygodniowym? Ich zanegowanie może doprowadzić największą kryptowalutę do większych problemów. Spojrzymy też na zachowanie adresów tzw. 'hodlerów’:
Co robią długoterminowi inwestorzy?
Ethereum wciąż daleko do deflacyjności
Podsumowanie
Szereg danych on-chain wskazuje na to, że obserwowany od połowy lipca rajd cenowy nie jest trwały. Jednocześnie jednak 'dowody’ przemawiające o obecnej bessie są niezaprzeczalne i mogą być odczytywane jako okazja dla inwestorów. Presjapodażowa wynikająca ze zmiany sytacji ekonomicznej (rosnące stopy procentowe, inflacja) i geopolitycznej (wojna w Ukrainie, kryzys między USA a Chinami) może wskazywać, że rynek crypto będzie wciąż obciążony niepewnością inwestorów, co teoretycznie będzie wspierało sprzedających.