Berkshire Hathaway wzywa do zakazu krypto w USA

Przedstawiciel znanego funduszu inwestycyjnego wzywa do zbanowania krypto w Stanach

Charlie Munger to znana wszystkim legenda inwestowania. Wiceprezes funduszu inwestycyjnego Berkshire Hathaway jest od wielu lat „prawą ręką” miliardera Warrena Buffeta. Sam uzbierał z resztą nie małą fortunę, bo możemy tutaj mówić o kwocie ponad 2 miliardów dolarów. Inwestor sędziwego wieku stwierdził niedawno, że innowacyjna branża krypto powinna zostać zbanowana w Stanach Zjednoczonych. Skąd taka opinia z ust człowieka, który jak mogłoby się wydawać powinien być żywo zainteresowany rozwojem technologicznym i pojawiającymi się na rynku okazjami? Przecież jedną z nich niewątpliwie jest rynek kryptowalut.

Zagorzały sceptyk wobec Bitcoina (BTC) znów w akcji

Wiceprzewodniczący Berkshire Hathaway (BRK) i zagorzały sceptyk wobec rynku krypto, Charlie Munger, wezwał Stany Zjednoczony do pójścia śladem Chin i całkowitego zakazania kryptowalut. W opinii, którą miliarder wyraził dla Wall Street Journal, Munger stwierdził że wzrost kryptowalut był spowodowany luką w przepisach, ponieważ aktywa kryptograficzne nie są walutami, towarami ani papierami wartościowymi. Ponadto powiedział tak: „Zamiast tego jest to umowa hazardowa z prawie 100% przewagą kasyna, zawarta w kraju, w którym umowy hazardowe są tradycyjnie regulowane tylko przez stany, które luźno ze sobą konkurują”. Dodał dalej: „Stany Zjednoczone powinny teraz uchwalić nowe prawo federalne, które temu zapobiegnie”.

Zobacz także: Brat SBF’a założył organizację lobbującą członków Kongresu

To nie pierwsza krytyczna wypowiedź wiceprezesa BRK wobec branży krypto

W 2021 roku Charlie Munger określił ówczesny sukces Bitcoina jako „obrzydliwy”, po nawiązaniu do tego w jaki sposób jest on używany przez przestępców, oszustów i hakerów. O tych trzecich sporządziliśmy niedawno raport, w którym podsumowujemy ich działania w branży krypto w ostatnim roku – gorąco zachęcamy do przeczytania. Rok później 99-latek nazwał BTC „inwestycją w nic”, potwierdzając swoje sceptyczne stanowisko wobec „nowego, cyfrowego złota”. Munger posunął się nawet do stwierdzenia, że chciałby, aby kryptowaluty „nigdy nie zostały wynalezione”. Ale być może właśnie o to chodziło Satoshiemu Nakamoto.

Sprawdź najnowszy raport bezpieczeństwa z 2022 roku

Berkshire HathawayBitcoinBTCcharlie mungerFundusze inwestycyjnekryptoKryptowalutyPrawoStany ZjednoczoneUSAWarren Buffetzakaz
Komentarze (0)
Dodaj komentarz