Atari, firma o której słyszał każdy miłośnik gier wideo wchodzi w świat walut cyfrowych, tworząc własną kryptowalutę. Jest to kolejna wielka spółka, która zainteresowała się rozwojem blockchain. Atari produkowało takie klasyczne maszyny do gier jak Space Invaders, Pac-man czy Asteroids.
Spółka została założona w Stanach Zjednoczonych, a w 2003 roku prawa do nazwy Atari wykupione zostały przez francuskiego wydawcę gier komputerowych Infogrames, po czym przedsiębiorstwo oficjalnie zmieniło nazwę na Atari.
Akcje paryskiej firmie wzrosły o ponad 272 procent w rocznym interwale czasowym, a z racji wyjawienia ważnych informacji w sprawie własnej kryptowaluty, w ciągu dwóch dni akcje podskoczyły o ponad 60%.
Atari po raz pierwszy wspomniało o wstępnych planach w grudniu zeszłego roku. Francuskie przedsiębiorstwo bierze udział wraz z firmą, która buduje platformę cyfrowej rozrywki opartą na blockchain. W ramach tej umowy, Atarí zamierza stworzyć własną walutę cyfrową o nazwie Atari Token. Ponadto, firma zamierza rozszerzyć działalność kryptowalutową tworząc partnerstwo w zakresie gier kasynowych online z Pariplay. Pariplay to firma zajmującą się grami hazardowymi online, jest wiodącym dostawcą systemów gier internetowych oferującym najnowocześniejsze opracowane platformy gier.
„Technologia Blockchain jest gotowa, by zająć ważne miejsce w naszym otoczeniu i przekształcić, jeśli nie zrewolucjonizować, obecny ekosystem gospodarczy, szczególnie w dziedzinie branży gier wideo i transakcji internetowych” – powiedział dla Bloomberg prezes i dyrektor naczelny Atari, Frederic Chesnais
Wzrost ceny akcji, a blockchain?
Jak widać, zainteresowanie kryptowalutami oraz blockchain przez firmy dotąd niezwiązane z tymi określeniami powoduje duże wzrosty akcji tychże przedsiębiorstw. Niedawno dostaliśmy informację o tym, że światowy koncern Kodak ogłosił w styczniu 2018r., że zamierza wejść na rynek z własną kryptowalutą. Ruch tego dużego gracza z rynku fotograficznego, który spowodował ogromny wzrost o aż 245%.
Warto również wspomnieć o grudniowym hicie, czyli wzroście akcji nierentownej firmy Long Island Iced Tea Corp. o 289% po zmianie nazwy na Long Blockchain Corp. Korporacja, jak sama nazwa wskazuje – zajmowała się produkcją mrożonej herbaty.
Co sądzicie o coraz większym zainteresowaniu technologią blockchain przez światowych gigantów produkcyjnych? Zapraszamy do dyskusji.