CryptoQuant: 'Wybuchnie panika, jeśli cena Bitcoina spadnie poniżej tego poziomu.’ Nowe ramy hossy?

Cena Bitcoina konsoliduje od wielu tygodni, prowadząc do traderów do 'niezaskakującego’ wniosku. Kryptowaluta znajduje się obecnie poniżej 50-dniowego poziomu EMA, ale powyżej 200-dniowej EMA na wykresie 4-godzinnym. W ostatnim czasie widzieliśmy szereg zakupów, ze strony 'nowych rąk’, ponieważ 'krótkoterminowa podaż’ BTC wzrosła aż o 6 miliardów dolarów.

Jaka jest średnia zakupu w tej 'nowej’ i historycznie podatnej na sprzedaż, w obliczu spadków? Okazuje się, że poziom ten to obecnie około 61,600 USD. Spadek poniżej niej oznaczał będzie, że przeciętny krótkoterminowy inwestor w BTC obserwuje stratę.

Przypomnijmy, że posiadacze długoterminowi są powiązani z adresami BTC, które posiadały Bitcoina przez 155 dni lub dłużej, podczas gdy posiadacze krótkoterminowi to inwestorzy posiadający mniej niż wspomniany okres czasu. Długoterminowi inwestorzy wykorzystali napływ 'nowych’ i w końcówce września realizowali zyski.

Kluczowe poziomy

To uzasadniałoby również, dlaczego wyższy popyt w funduszach ETF nie przełożył się na wzrost cen. CryptoQuant, podkreśla, że tzw. adresy STH mogą panicznie sprzedawać, jeśli BTC spadnie poniżej 61 600 USD. Aktualnie średnia cena kupna wśród krótkoterminowych posiadaczy Bitcoina w okresie 1-3 miesięcy i 3-6 miesięcy wynosi odpowiednio 61 633 USD i 64 459 USD.

Aktualnie Bitcoin obecnie ślizga się między tymi dwoma poziomami. Byki potencjalnie zyskają siłę, jeśli 64 500 USD zostanie przebite? Analitycy CryptoQuant w wywiadzie dla Cointelegraph wskazali, że „(…) Jeśli średni koszt posiadaczy 1-3 miesięcy na poziomie 61,6 tys. zostanie utracony, cierpliwość inwestorów Bitcoin zostanie poważnie przetestowana”.

Średni koszt nabycia BTC przez krótkoterminowych posiadaczy Bitcoina. Źródło: CryptoQuant

Także wskaźnik on-chain Net-Unrealized Profit/Loss by Cohort (STH-NUPL) znajduje się nieco powyżej 0. Zatem większość posiadaczy krótkoterminowych nie osiąga obecnie żadnych, istotnych zysków. Jednak historyczne wzorce sugerują, że trzymanie BTC w IV kwartale może być bardzo opłacalne.

Co prawda Bitcoin notuje najgorszy początek października od 10 lat, ale zwroty w czwartym kwartale są zwykle zdecydowanie dodatnie. Niektórzy wieszczą nawet 30 do 60% wzrosty w IV kwartale, a cytowany przez Cointelegraph, Timothy Peterson dał 40% szans na 100 tys. USD, jeszcze w tym roku.

Ostatnim razem IV kwartał przyniósł spadki, w latach 2018, 2022 i 2019. Źródło: NSQaredvalue
Komentarze (0)
Dodaj komentarz