Snoop Dogg, ikona amerykańskiego hip-hopu i znany miłośnik marihuany, ogłosił swoim fanom, że po wielu przemyśleniach i rozmowach z rodziną postanowił definitywnie zakończyć palenie używki. Decyzja ta zaskoczyła wielu, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że artysta był uznawany za największy jednostkowy symbol „MJ” i był z nią publicznie kojarzony zarówno w karierze jak i życiu prywatnym. W swoim oświadczeniu zamieszczonym na platformie X (dawniej Twitter), Snoop Dogg prosi o uszanowanie swojej decyzji w tym szczególnym dla niego czasie.
Snoop Dogg kończy pewną epokę
Decyzję rapera skomentowali nie tylko dziennikarze ale i internauci. Wśród komentarzy często pojawia się jeden szczególny wątek: fakt, że artysta został niedawno dziadkiem. W wywiadzie udzielonym gazecie „Daily Mail” Snoop Dogg przyznał, że chce ograniczyć palenie ze względu na troskę o swoje wnuki i że chciałby im towarzyszyć w dorastaniu będąc w dobrym zdrowiu.
Zobacz też: OpenSea zwalnia połowę załogi. Kurs konkurencyjnej kryptowaluty wystrzelił
Fani gwiazdy hip-hopu wyrażają nadzieję, że Snoop Dogg wytrwa w podjętym postanowieniu i definitywnie zerwie z nałogiem, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że przez lata był symbolem palenia marihuany, a nawet inwestował w biznesy związane z tą substancją.
Kim jest Cozomo de’ Medici
Co ciekawe, Snoop Dogg jest nie tylko raperem, ale też fanem kryptowalut i tokenów niezamiennych (NFT). Nikt nie podejrzewał go wcześniej o to aż do roku 2021 r., kiedy to oficjalnie ujawnił na platformie X (dawniej Twitterze) że to właśnie on stoi za pseudonimowym kontem kolekcjonerskim imitującym członka włoskiego rodu kupców i bankierów – Medyceuszy o nazwie „Cozomo de’ Medici.
Mimo oficjalnego „coming outu” do dzisiaj wiele osób powątpiewa, czy to naprawdę Snoop, czy może, na przykład, kolektyw złożony z kilku lub nawet kilkunastu osób. Jedno jest pewne: „Cozomo de’ Medici” zasłynął w społeczności krypto z doskonałego zorientowania się w sektorze nowych technologii, zebrał potężne grono obserwujących oraz dokonywał częstych, nierzadko bardzo drogich zakupów NFT.
Jak na kolekcjonera i filantropa przystało, dokonywał też donacji dla instytucji kultury. Jednym z takich darów było przekazanie Muzeum Sztuki hrabstwa Los Angeles kolekcji 22 dzieł znajdujących się całkowicie na blockchainie.
Tylko czas teraz pokaże jakie będą dalsze konsekwencje nowej, przełomowej decyzji Snoopa w jego życiu osobistym i zawodowym, także w świecie kryptowalut.
Może Cię zainteresować: