Co znaczy airdrop?

 

W świecie kryptowalut słowa „airdrop” pojawia się bardzo często. Ale czy wszyscy wiemy co oznaczy i z czym się wiąże? W bezpośrednim, literalnym tłumaczeniu słowo airdrop oznacza zrzut. W świecie krypto oznacza ono sytuację, w której otrzymujemy darmową kryptowalutę z racji posiadania innej kryptowaluty.

Airdrop to pewna forma prezentu od deweloperów danej kryptowaluty oraz skuteczne narzędzie marketingowe. Zrzuty odbywają się w momencie ogłoszenia do sieci bloku o wcześniej ustalonym numerze. Jeżeli Airdrop jest zaplanowany na blok nr 50,  w momencie ogłoszenia bloku w sieci, otrzymujemy nową walutę.  W przypadku airdropów otrzymuje się nowe kryptowaluty w określonym stosunku, często wyższym niż 1:1 np. 1:10.

Aby otrzymywać Airdropy kryptowalut, często jedynym wymogiem jest przechowywanie monet z odpowiedniego bloku w portfelu. Przykładami tego rodzaju zrzutów są Byteball, Stellar lumen i OmiseGo.

Zdarza się, że airdropy stanowią niespodziankę.  Warto sprawdzać swoje portfele, bo może się okazać, że otrzymałeś przyjemny prezent. Platformy takie jak Waves lub Komodo zaskoczyły swoich posiadaczy, wykonując zrzuty bez żadnego powiadomienia.

Aktualnie zrzuty kryptowalutowe najczęściej są formą marketingu i wymagają od użytkowników wykonaniu kilku prostych zadań w mediach społecznościowych. Projekty kryptowalutowe wykorzystują airdropy w celach marketingowych oraz powiększania swojej społeczności i grona inwestorów. Przykładami takiego zjawiska są projekty jak Shivom, TraXion i Sandblock.

Każdy airdrop może rządzić się swoimi prawami.

Obecnie nowe zrzuty często wymagają retweetów na Twitterze – zazwyczaj wymagana jest minimalna liczba obserwujących. Istotne może być również zapisanie się na newsletter, podanie podstawowych danych wraz z adresem portfela, na który chcemy otrzymać darmowe kryptowaluty, udostępnienie określonych treści w mediach społecznościowych lub dołączenie do grupy Telegram projektów.

Inne możliwe wymagania to:

  • Reddit
  • Facebook
  • Youtube
  • Slack & Discord
  • Linkedin

Dużym walorem airdrop’ów jest korzystny wpływ na decentralizację tworzenie społeczności oraz popularyzacja projektu.

Jeśli zależy ci na otrzymywaniu jak największej ilości airdropów, dywersyfikuj swój portfel, posiadając wachlarz różnych monet. Załóż konta na kilku giełdach i udzielaj się w się na portalach społecznościowych projektów kryptowalutowych, które są dla Ciebie ciekawe. Warto jest sobie zadać trochę trudu, bo na airdropach takich jak Nano lub OmiseGo można było dużo zyskać. Jest duża szansa, że otrzymasz swoje darmowe kryptowaluty, ponieważ zrzuty monet stają się coraz bardziej popularną formą promocji projektów.

 

 

AirdropByteballKryptowalutyOmiseGoStellar
Komentarze (0)
Dodaj komentarz