Rola ZŁOTA w dywersyfikacji portfela INWESTYCYJNEGO – Renata Lenik

Sprawdzając w słowniku co oznacza słowo dywersyfikacja. Spotkamy się z definicją, że jest to różnicowanie asortymentu produkcji lub usług w celu zmniejszenia ryzyka w prowadzeniu działalności gospodarczej. Jednak słowo to odnosi się nie tylko do firm, ale również pasuje do każdego indywidualnego inwestora zainteresowanego kupnem metali szlachetnych. Temat dywersyfikacji przy inwestowaniu w metale szlachetne poruszyła Renata Lenik z FlyingAtom.Gold podczas swojego wystąpienia na GoldUp w Katowicach. Uczestnicy wydarzenia znaleźli odpowiedzi na takie pytania jak: czy rozsądnym posunięciem jest natychmiastowe inwestowanie całych dostępnych środków w złoto. Czy istnieją może inne skuteczniejsze sposoby na efektowne inwestowanie oraz wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z wystąpieniem, które jest już dostępne ONLINE.

O czym dowiemy się ze złotej prelekcji?

Renata Lenik, dyrektor sprzedaży z FlyingAtom.Gold po raz drugi wystąpiła na konferencji GoldUp. Tym razem postanowiła przedstawić temat pt. „Jaką rolę pełni złoto w dywersyfikacji portfela inwestycyjnego?”. W swojej prezentacji Renata zawarła różne aspekty, które wpływają na wartość złota w naszych oczach, jako potencjalnego inwestora. Zwróciła uwagę na to, jak istotną kwestią jest badanie tolerancji naszych inwestycji przy lokowaniu kapitału w złoto. Jednym z ważniejszych aspektów jest określenie sobie jasnych celów inwestowania i horyzontu czasowego, w jakim te cele chcemy zrealizować. Celem zakupu złota może być chęć długofalowego odkładania środków na przykład na swoją emeryturę. Może to być także zabezpieczenie przed inflacją, które w obecnych czasach często jest głównym czynnikiem wpływającym na zakup szlachetnych kruszców. Renata Lenik, opowiedziała dodatkowo o tym, jak zachowuje się złoto w obliczu innych aktywów. Dowiadujemy się między innymi, jaka korelacja występuje pomiędzy kursem złota, a kursem dolara amerykańskiego, czy sytuacji politycznej na świecie. Kwintesencją wystąpienia było omówienie roli złota w takich kategoriach jak, zwrot inwestycji, dywersyfikacja oraz płynność. W kwestii płynności, ekspertka, omówiła popularne monety  bulionowe i certyfikowane sztabki złota/srebra, które są respektowane w większości państw na świecie. Zapraszamy do oglądania!

Kolejny GoldUp już 25 listopada w Warszawie

Z Renatą możesz spotkać się osobiście już 25 listopada w Warszawie na trzeciej edycji GoldUp. Będzie to kolejna konferencja na której spotykają się eksperci, pasjonaci rynku metali szlachetnych oraz inwestycji m.in. w aktywa cyfrowe.

Dołącz do nich i weź udział w unikalnych prelekcjach, wyjątkowej debacie pt. „Złoto czy aktywa cyfrowe”, złotym konkursie, w którym na zwycięzcę czekają złote nagrody. Na miejscu będziesz mieć możliwość poszerzenia swojej sieci kontaktów podczas networking i zbadania swojego złoto oraz srebro inwestycyjne za pomocą spektrometru. 

Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia
Odbierz bezpłatny bilet na https://goldup.pl/goldup-warszawa/

Może Cię zainteresować:

dywersyfikacjagoldupmetale szlachetneZłoto
Komentarze (0)
Dodaj komentarz