Kiyosaki kupuje złoto. Radzi innym, by zrobili to samo

Złoto, srebro i BTC – w to inwestuje ekspert. Wpływ na jego decyzje biznesowe ma przede wszystkim globalna sytuacja polityczna.

Ekspert zachęca do posiadania różnorodnych aktywów w celu zminimalizowania ryzyka inwestycyjnego.

„Kupujcie złoto!”

W najnowszym wpisie Kiyosakiego, opublikowanym na platformie X 11 listopada br., czytamy:

„Banki centralne, takie jak Fed, kupują złoto. Czy to oznacza, że pieniądz fiducjarny jest bezpieczny? Do diabła, nie! Bankierzy centralni ratują się przed własną niekompetencją, dlatego kupują złoto. Ich zadaniem jest ochrona banków, a nie Ciebie. Bądź mądry. Chroń się przed bankierami centralnymi: oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny” – radzi przedsiębiorca.

W swoim poprzednim wpisie, opublikowanym zaledwie dzień wcześniej, Kiyosaki zwracał uwagę na to, że obecnie priorytetami powinny być ciężka praca, mądre wydatki i skoncentrowanie na aktywach, które od zawsze były bezpieczną przystanią w trudnych czasach. „Kupuję więcej złota, srebra i bitcoinów, ponieważ nasi przywódcy chcą więcej wojny i biedy. Pracuj ciężko, wydawaj mądrze i oszczędzaj złoto, srebro i Bitcoiny. Nasi przywódcy nie dbają o ciebie. Więc proszę, dbaj o siebie i ludzi, których kochasz” – napisał.

Zobacz też: To niezły plan. Wydobędą z wraku statku złoto o wartości 20 mld dolarów

Kim jest Robert Kiyosaki?

Robert Kiyosaki jest amerykańskim inwestorem, biznesmenem oraz autorem popularnych książek motywacyjnych. Uczęszczał do Amerykańskiej Akademii Morskiej i służył jako pilot śmigłowca w oddziałach marines podczas wojny wietnamskiej. Po odejściu z wojska, pracował jako sprzedawca kopiarek dla firmy Xerox, zanim rozpoczął swoją karierę jako inwestor i pisarz.

Kiyosaki jest głównie znany jako autor publikacji o mądrym inwestowaniu. Jego pierwsza bestsellerowa książka, „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, miała na celu zmianę podejścia przeciętnego pracownika do finansów. Opowiada w niej o swoim własnym „biednym ojcu”, który, mimo pełnienia funkcji kierownika Stanowego Wydziału Edukacji na Hawajach, miał ograniczoną wiedzę o finansach. Kiyosaki również opisuje „bogatego ojca”, ojca swojego przyjaciela, który dzięki mądrym inwestycjom swoich skromnych zarobków w dochodowe przedsięwzięcia, stał się ostatecznie bardzo zamożnym człowiekiem.

Może Cię zainteresować:

BitcoinBTCRobert KiyosakiZłoto
Komentarze (0)
Dodaj komentarz