Znika kilka tysięcy Etherów! Dwa protokoły DeFi zaatakowane.

Doszło do nowej fali ataków skierowanych w kierunku ekosystemów DeFi. Protokół Exactly został zaatakowany w celu wyłudzenia niemal 7,3 miliona dolarów, podczas gdy zespół Harbor wciąż szacuje ilość skradzionych środków. Dane dostarczyły firmy zabezpieczeń blockchain – DeDotFi i PeckShield. Ataki wydają się nie być powiązane chociaż ich bliskość siebie w czasie wydaje się podejrzana.

Dane z blockchaina ujawniają, że 4323,6 ETH (czyli około 7,3 miliona dolarów) zostało wykradzione z protokołu Exactly. Następnie hakerzy przeszli przerzucili 1490 ETH przy użyciu protokołu Across oraz 2832,92 ETH na sieć Ethereum za pośrednictwem Optimism Bridge.

Logo Exactly. Źródło: kaszek.com

Exactly jest jedną z krypto platform kredytowych w sieci Optimism. Początkowe raporty mówiły o skradzionych ponad 7160 ETH, warte niemal 12 milionów dolarów, ale później zostały skorygowane do mniejszej liczby. Exactly podało:

Atakujący, omijając weryfikację, przekazali złośliwy adres kontraktu rynkowego i wykonali szkodliwy depozyt, aby ukraść środki wpłacane przez użytkowników. Skradziono około 7,3 miliona dolarów.

Protokół złożył raport policyjny i próbuje nawiązać kontakt z atakującymi w celu zwrotu skradzionych aktywów, jak podał zespół na platformie X:

https://twitter.com/ExactlyProtocol/status/1692952169249456321

Zobacz też: Nowa technologia kopania BTC może zwiększyć jego skuteczność o ponad 250%!

Sieci DeFi zaatakowane

W innym incydencie związanym z bezpieczeństwem, protokół stabilnej kryptowaluty międzyłańcuchowej, Harbor, ujawnił, że padł ofiarą ataku, który spowodował utratę środków. Chodzi również o tokeny OSMO, LUNA i WMATIC. Obecnie nie jest jasna ilość skradzionych aktywów kryptowalutowych. Harbor pracuje nad śledzeniem skradzionych funduszy i oszacowaniem całkowitych strat.

https://twitter.com/DeDotFiSecurity/status/1692549866713407912

Ataki te następują po serii incydentów związanych z bezpieczeństwem w ekosystemie DeFi w ciągu ostatnich kilku tygodni. 30 lipca podatność trzech wersji języka programowania Vyper spowodowała kradzież ponad 61 milionów dolarów z pul na platformie Curve Finance. Inne protokoły, które ucierpiały w ostatnich dniach, to Earn.Finance, z utratą co najmniej 287 000 dolarów w ETH, oraz Zunami Protocol, który doznał strat w wysokości 2,1 miliona dolarów z powodu innego ataku.

Może Cię zainteresować:

atak hakerskiBlockchainDeFihackkradzieżKryptowalutyprotokół
Komentarze (0)
Dodaj komentarz