David Schwartz, CTO Ripple Labs, niedawno zaskoczył społeczność krypto, publikując intrygujący wpis na Twitterze. Odnosząc się do filmiku z kolizją samochodową, stwierdził krótko: „XRP naprawia to”. Była to wyraźna aluzja do zdolności XRP do szybkiego i niezawodnego przetwarzania transakcji.
XRP Army podąża za swoim wodzem
Mimo ostatnich spadków wartości XRP, jego oddani entuzjaści – zwani „XRPArmy” – nie tracą wiary w kryptowalutę. Wierzą w jej potencjał, a Twit Schwartza tylko utwierdził ich w przekonaniu o wyjątkowości XRP.
Pod powierzchnią rynku dzieją się jednak rzeczy niezwykłe. Pewne „wieloryby krypto”, czyli posiadacze ogromnych ilości kryptowalut, zaczęły masowo gromadzić XRP. Dane z firmy Santiment pokazują, że kontrolują one teraz ponad 16,13 miliarda tokenów XRP. To niewiarygodna suma, wartości 8,1 miliarda dolarów. Działania te miały wpływ na cenę XRP, która niedawno wzrosła o 6,5%, choć później spadła o 5,4%.
Choć XRP napotkało opór na rynku, wszystko wskazuje na to, że jest to tylko chwilowy zastój. Zwłaszcza, gdy uwzględnimy determinację Armii XRP i działania wielorybów. Branżowi eksperci czekają z niecierpliwością na kolejne ruchy i deklaracje ze strony Ripple, a zwłaszcza Davida Schwartza.
Może Cię również zainteresować: Twórca Ethereum szczerze nienawidzi XRP. Twierdzi, że ETH i BTC należą się…
Przed Ripple dobre czasy?
W całym tym zamieszaniu jedno jest pewne: wpis Schwartza wzbudził ogromne zainteresowanie, nie tylko wśród entuzjastów XRP, ale w całej branży kryptowalut. Dzięki takiemu zainteresowaniu, XRP zyskuje nową energię na rynku, a jej przyszłość wydaje się być jeszcze jaśniejsza. Czekają nas ciekawe czasy w świecie kryptowalut.
XRP to symbol i ticker kryptowaluty firmy Ripple. Ta waluta cyfrowa ma na celu uzupełnienie tradycyjnych płatności. PrzenosI transakcje, które mają miejsce między bazami danych kontrolowanymi przez instytucje finansowe, do bardziej otwartej infrastruktury.
Za stworzenie i rozwój protokołu Ripple (RTXP) oraz sieci płatności/wymiany Ripple, firma Ripple Labs została uznana za jedną z 50 najmądrzejszych firm roku 2014 w lutowym wydaniu MIT Technology Review.
Badanie naukowe przeprowadzone przez dwóch badaczy z uniwersytetów Stanford i Sztokholm, które badało produkcję pieniędzy z punktu widzenia zużycia energii i poziomu makroekonomicznego, wykazało, że uruchomienie serwera na platformie Ripple jest porównywalne z zapotrzebowaniem na energię serwera poczty elektronicznej.
Zobacz również: