Zaczyna się „złota hossa”? Zyskują nie tylko Bitcoin i altcoiny- prawdziwy rajd ruszył też w niszy kryptowalut memowych (memecoinów). Jak donoszą specjaliści od śledzenia ruchów największych spekulantów na łańcuchu bloków, jeden z większych obserwowanych przez nich „wielorybów” w sektorze cyfrowych aktywów skierował właśnie swoją uwagę na memecoina Dogwifhat (WIF). W świetle danych on-chain anonimowy inwestor dokonał zakupu tokenów WIF o wartości blisko 15,87 milionów dolarów, co więcej – kiedy zrobił to ostatnim razem, zarobił na czysto aż 8 mln USD.
Wieloryb przytula pieska w kapeluszu („Dogwifhat”)
Inwestor, który wcześniej w tym roku zrealizował aż 8 milionów dolarów zysku na handlu tokenem Dogwifhat (WIF) dokonał nowego zakupu, gromadząc w sumie 6,9 miliona tokenów poprzez swoje rachunku na scentralizowanej giełdzie. Jego powrót do WIF w czasie intensywnej fali wzrostowej w sektorze krypto sugeruje dużą pewność siebie i oczekiwania rychłej aprecjacji kryptowaluty memowej, która powstała i zapisałą się w annałach historii ekosystemu Solana (SOL).
Inwestor ten wcześniej nabył tokeny WIF za 15,05 milionów dolarów w okresie od 30 sierpnia do 2 września, gdy ich średnia cena wynosiła 1,53 dolara. Następnie, 29 września, sprzedał swoje udziały po średniej cenie 2,35 dolara za token, uzyskując łączną kwotę 23,06 mln USD. Dzięki temu zrealizował spektakularny zysk na poziomie 8 milionów dolarów. Obecnie, po najnowszym zakupie, kurs WIF wynosi 2,43 dolara, natomiast nieznany jest „target cenowy” wieloryba, przy którym zdecyduje się sprzedać on posiadane kryptowaluty. Przynajmniej na razie.
Dogwifhat (WIF) to absurdalna i zabawna legenda w ekosystemie Solana
Dogwifhat (WIF) zyskał status jednego z czołowych memecoinów w ekosystemie Solany, zajmując czwarte miejsce w globalnym rankingu największych kryptowalut memowych w historii. Popularność WIF wzięła się z jednej strony z szaleństwa memowego na „słonecznym blockchainie”, z drugiej zaś na pozornie absurdalnym pomyśle na token- sprzedawano go bowiem z przesłaniem, że „stary, to dosłownie obrazek pieska z kapeluszem”, i że spekulanci nie powinni się po nim niczego spodziewać.
W pewnym sensie WIF stworzył więc swoistą antytezę dla pozostałych projektów blockchain, które często reklamują się innowacyjną technologią w rzeczywistości nie dokonując żadnych przełomowych odkryć. Dogwifhat stał się więc swoistym memicznym wentylem dla frustracji ludzi którzy trzymali przez wiele lat altcoiny które poruszały się w ruchu horyzontalnym (lub spadały). I, co bardzo ważne – jego wizerunek był najzwyczajniej w świecie uroczy.
Na moment powstawania tego artykułu cena kryptowaluty WIF wynosi 2,53 USD za token przy kapitalizacji całkowitej ok. 2,5 miliardów dolarów.
Zabawa dla idiotów! A nie dla facetów.