Narzędzia do analityki on-chain zaobserwowały dzisiaj duże transakcje udziałem wielorybów na giełdzie Coinbase. Jeden z takich przypadków dotyczył wielkiego hodlera o skróconym adresie portfela krypto „0xb7f„. Jak się okazuje, zniecierpliwiony wieloryb najprawdopodobniej zdecydował się sprzedać trzymane przez długi czas kryptowaluty JASMY.
Znudzony wieloryb sprzedaje swoje kryptowaluty
Anonimowy inwestor przeniósł na amerykańską giełdę Coinbase wszystkie 619,86 miliona posiadanych tokenów JASMY o wartości 3,63 miliona dolarów. Tokeny te zostały przez niego uprzednio nabyte między 15 lipca a 26 października 2022 r., a następnie w kolejnej transzy 9 stycznia 2023 r., po średniej cenie 0,00591 USD za monetę. Po cierpliwym trzymaniu tych tokenów przez dwa lata, wieloryb najwyraźniej miał dość czekania.
Depozyt hodlera 0xb7f miał miejsce po cenie 0,0059 USD za token, a w momencie pisania tego tekstu cena tokena JASMY wyniosła 0,0057 dolarów za kryptowalutę. Jak widać na wykresie, cena w długim horyzoncie czasowym przypomina absolutny brak aktywności kursowej. Jest to jednak mylące. Kapitalizacja JASMY nadal wynosi aż ponad 200 milionów dolarów amerykańskich; wszystkiemu winna jest inflacja i proces vestingu, a zatem początkowe rekordy cenowe wynikały głównie z bardzo niskiej ilości kryptowaluty w obrocie (float).
Transfer tokenów na giełdę co prawda nie zawsze oznacza automatycznie zamiaru sprzedaży, ale bardzo często na nią wskazuje. Co do zasady, jeżeli portale analityki on-chain informują o zdeponowaniu kryptowaluty na CEX lub DEX jest to scenariusz niedźwiedzi, a wycofywanie monet na portfele na blockchainie – byczy.
Zobacz też: Kryptowaluty nakręcają sprężynę. Nowy raport pokazuje skład paliwa pod kolejną hossę
Czym jest JASMY
Jasmy to firma zajmująca się tworzeniem platformy IoT („internet rzeczy”), koncentrującej się na tworzeniu zdecentralizowanego, bezpiecznego środowiska do wykorzystania i ochrony danych. Jej celem jest przywrócenie własności danych osobom fizycznym, wykorzystując technologię blockchain i IoT w celu zapewnienia, że dane osobowe są bezpiecznie zarządzane i kontrolowane przez ich właścicieli.
Inicjatywy Jasmy obejmują rozwój ekosystemu danych, promowanie demokracji danych oraz umożliwienie bezpiecznej ich oraz zarządzania nimi w różnych aplikacjach i urządzeniach.
Może Cię zainteresować: