Animoca Brands to firma znana w branży krypto między innymi za sprawą projektu The Sandbox osadzonego w metaverse. W najnowszym komunikacie poinformowała o swoich planach inwestycyjnych. Animoca zapowiedziała zakup „znacznej” ilości tokenów EDU. Tym samym firma z Hongkongu, wyraziła zamiar dalszego wspierania projektu EDUChain, który ma dać nowe możliwości zarabiania przez uczenie się.
Na razie bez konkretów
Animoca nie udostępniła do wiadomości publicznej informacji na temat ilości planowanych do zakupu tokenów ani daty tej operacji. Warto podkreślić, że firma oraz jej spółka zależna TinyTap, są głównymi partnerami Open Campus, twórcy EDU Chain. Yat Siu, CEO Animoca Brands, oraz Yogev Shelly, CEO TinyTap, mają swoje miejsca w Radzie Fundacji EDU. To podkreśla ich zaangażowanie w rozwój projektu.
Wzrost wartości EDU chwilę po ogłoszeniu planów
Po zapowiedzi firmy Animoca, o zakupie tokenów z otwartego rynku, wartość natywnego tokena Open Campus (EDU) wystrzeliła. W tym krótkim czasie wartość tokena wzrosła aż o 30%, osiągając cenę 0,8 USD.
Projekt EDU Chain to zupełnie nowa jakość zarabiania przez uczenie się
Open Campus, to założona w 2022 roku organizacja, zajmująca się rozwojem technologii w sektorze edukacyjnym. Projekty fundacji mają na celu wspieranie i integrowanie nauczycieli, twórców treści, rodziców oraz uczniów poprzez wykorzystywanie technologii blockchain. Fundacja ta zyskała znaczące wsparcie finansowe w listopadzie 2023 roku od Binance Labs, części venture giganta kryptowalutowego Binance.
Fundacja odpowiedzialna za projekt określa go jako dynamiczny, pełny życia ekosystem aplikacji zdecentralizowanych (dApp), który przedefiniuje pojęcie „Zarabiania przez uczenie się”. Platforma ma harmonijnie integrować edukacyjne ścieżki z perspektywami finansowymi, zapewniając pełną przejrzystość i dokumentację przebytych etapów edukacyjnych.
To najlepsze wykorzystanie web3
Dyrektor ds. biznesowych, Alan Lau w jednych ze swoich komentarzy na platformie X stwierdził, że projekt EDUChain to najlepsze zastosowanie web3. Zauważa, że projekt poza oczywistą decentralizacją zachęca również do rozwoju ekosystemu. Niezależnie od tego, czy jesteś nauczycielem, czy studentem możesz się uczyć i jednocześnie zarabiać.
O co chodzi z Warstwą 3?
Trzecia warstwa w technologii blockchain oznacza trzeci poziom architektury sieci, który działa na szczycie warstwy bazowej (Warstwa 1, np. Ethereum) oraz warstwy skalowania (Warstwa 2, np. sieci typu rollup). Rozwiązania Warstwy 3 są zaprojektowane, by umożliwić bardziej zaawansowane funkcje aplikacji, interoperacyjność między różnymi blockchainami oraz dodatkowe ulepszenia skalowalności i prywatności.