To nie będzie typowa historia z serii „od pucybuta do milionera”. Owszem jeden trader jest wygranym, ale cała reszta, jak to zwykle bywa, pozostaje z niczym. W centrum całej sprawy jest jednak kolejny token celebryty (celeb token), który wykorzystał wizerunek znanej osoby bez jej wiedzy. Chodzi o token HULK, który nawiązuje do popularnego aktora i wrestlera Hulka Hogana. Celebryta zaprzeczył, że stoi za tym projektem. Czy HULK to kolejne oszustwo na rynku krypto?
Trader zarobił 1000000 dolarów na kontrowersyjnym projekcie
Rynek kryptowalut stwarza obecnie wiele możliwości. W ostatnim czasie pojawiło się sporo nowych projektów, szczególnie memecoinów, które działają jak magnes na wielu entuzjastów kryptowalut. W ostatnich dniach takim projektem był HULK, który jednemu z graczy pozwolił znacząco się wzbogacić.
Wieczorem 6 czerwca, na Solscan, pojawiły się dane, które ujawniły, że osoba mająca dostęp do informacji poufnych nabyła ponad 190 milionów tokenów HULK. W tamtym momencie stanowiło to 19% całkowitej podaży w obiegu. Trader nabył memecoiny jedyne 7,1 Solany ( SOL), warte w tamtym momencie 1200 dolarów.
Transakcja umożliwiła mu sprzedaż 190-milionowego HULKA za ponad 5760 SOL, wartych wówczas nieco poniżej 1 miliona dolarów. Cały proces potrwał niecałe trzy godziny. W sumie inwestycja zwróciła się o ponad 81 000%. Jak wynika z obliczeń opublikowanych na X przez Lookonchain, oznacza to, że początkowa kwota, którą zainwestował trader, wzrosła około 812 razy.
Skutkiem ubocznym tajemniczej transakcji był spadek cen tokena HULK. Wartość kryptowaluty straciła około 85%.
Hulk Hogan zaprzecza, że stoi za HULK
W ciągu kilku godzin po tajemniczej transakcji kapitalizacja rynkowa spółki spadła z poziomu 17 milionów dolarów do zaledwie 9,6 tysiąca dolarów. Obecnie cena HULK dosłownie szoruje po dnie. Wiele wskazuje na to, że powodem całej „akcji” był wyciek lub sprzedaż poufnych informacji. Podejrzenia i wątpliwości szybko zaczęły kumulować się wokół osoby Hulka Hogana.
Początkowo na profilach Hulka Hogana w mediach społecznościowych faktycznie pojawiały się posty promujące projekt HULK. Jednak obserwatorzy szybko dostrzegli, że coś tu nie gra. Jak napisał Matt Binder „były oznaki, że coś jest nie tak z $HULK”. Binder w poście na X wskazał m.in. na tweet Hogana, który zawierał film przedstawiający celebrytę, rzekomo popierającego memecoina. Jak się okazało, wideo pochodzi z filmu z grudnia 2023 r., który promował wieczór karaoke i nie zawiera żadnych odniesień do memecoina HULK.
Na całe zamieszanie szybko zareagował sam Hogan. W swoich mediach społecznościowych zdystansował się od kryptowaluty i zaprzeczył jakimkolwiek związkom z tym projektem. W najnowszych postach Hogan namawia swoich obserwujących, aby zignorowali wszelkie posty związane z tokenem. Tym samym dał do zrozumienia, że jego konta w mediach społecznościowych mogły zostać przejęte.
Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.